Öne Çıkanlar Bu Çalışma Kovid 19un Tedavisine Işık Tutacak Emeklilerin bayram ikramiyesi alacağı tarih belli oldu İlk Bağış Validen Vali Fahri Bey Işıl Işıl Göktaşı Düştü

Bu haber kez okundu.

2020 yılı hasat sezonu başladı

Konu hakkında Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Yılmaz Ataş ve İlçe Müdürleri ile telekonferans görüşmesi yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan; "Geçen hafta itibariyle İlimizde erkenci arpa çeşitlerinde biçerdöver ile hasat başladı.

Ülkemiz ve İlimiz için önemli stratejik ürünlerinden olan hububatın dane kaybı en az şekilde hasat edilebilmesi için İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli teknik personellerimiz biçerdöverlerin saha kontrollerini yapıyor.

Pandemi sürecinde gördük ki gıda üretimi ülkeler için çok önemli.

Bunun devamlılığının sağlanması için üretime devam edilmesi gerekmektedir.

İl Müdürlüğü olarak  bu süreçte sahada üreticilerimizin her zaman yanında olduk.

Bugün de; temel ürünlerimizin  başında gelen buğdayın hasadını en az kayıpla gerçekleştirmek ve yapılması gerekenleri konuşmak için bir araya geldik.

Üreticilerimizin emeklerinin zayii olmaması ve hasadın en az kayıpla yapılması için, çiftçilerimizin hasat öncesi bizleri bilgilendirmesini ve kendilerinin de birer kontrolör kadar dikkatli olmalarını istiyoruz.

Bunun için de üreticilerimize gerekli eğitimleri vermeye devam edeceğiz.

Biçerdöver sahipleri ve operatörlerin de kurallara riayet etmelerini; uymadıkları taktirde mevzuatın  verdiği yetkiler çerçevesinde cezai işlemleri uygulayacağımızın bilmesini isterim." dedi.

Karahan; 2020 yılı hububat hasadının Ülkemize hayırlı olmasını temenni ederek,  çiftçilerin ürününün bol, kazancının bereketli olmasını diledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol