Öne Çıkanlar BİK Ortak Manşet Çağrısı İçin Basına Teşekkür Etti Koronavirüste can kaybı 108 oldu Türk KadınKonseyi Destek Verenlere Teşekkür Etti. Kahreden haber: 33 Askerimiz Şehit Oldu Milletvekili Balık: Süreci Her Boyutu İle Tavizsiz Yönetmek İçin Gayret Ediyoruz

Bu haber kez okundu.

ASKERİ HASTANE KONTROL VE ÖNLEME MERKEZİ YAPILMALI

Elazığ’da yerleşim alanları dışında bulunan eski askeri hastanenin koronavirüs kontrol ve izolasyon merkezi olarak kullanılması hem Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nin yükünü alır, hem de korona virüs şüphesi bulunanların yerleşim yerlerinden uzak bir bölgede kontrol altında tutulması sağlanır.

Çin'de başlayan ve kısa sürede dünyayı etkisi altına alan Koranavirüs, tüm çabalara karşın yayılmaya devam ediyor.

Dünyanın dört bir yanında kaygıyla ve merakla takip edilen ölümcül hastalık nedeniyle bazı ülkeler olağanüstü hal ilan ederken, birçok ülkede de önlemler en üst seviyeye çıkarıldı. 
Hayatı durma noktasına getiren koronavirüs, Dünya genelinde bugüne kadar 7 Bin 954 kişinin ölümüne neden oldu. Yeni tip koronavirüs vaka sayısının ise 198binin üzerinde olduğu açıklandı. 

TÜRKİYE'DE SON DURUM

Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ilgili peş peşe son dakika haberleri gelmeye devam ederken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs vakasının arttığını açıkladı.

Türkiye'de koronavirüs vakasının 191 olduğunu belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs nedeniyle bir kişinin daha hayatını kaybettiğini açıkladı.
Bakan Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Koronavirüs vakası ile ilgili son gelişmeleri paylaşan Bakan Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "61 yaşında erkek bir hastamızı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün sonuçlanan testler, tedbirlerin çok zorunlu olduğunu gösteriyor. Tanı konup tedavilerine başlanan 93 yeni vakamız var. Hasta sayımız 191’e ulaştı. Riskin önünü birlikte keselim." dedi." ifadelerine yer verdi. 

KARANTİNA MERKEZLERİ 

Koronavirüse karşı alınması gereken önlemleri basın ve sosyal medya aracılığıyla kamuoyu ile paylaşan Sağlık Bakanlığı, Türkiye genelinde 25 hastanede koronavirüs testinin yapılabileceğini açıklamıştı. Bu hastaneler arasında Elazığ Fethi Sekin Şehir hastanesi de bulunuyor. 
Ancak Fethi Sekin Şehir Hastanesindekoronavirüs testi yaptırılması, diğer hastalarda endişeye neden oldu. Vatandaşlar, her ihtimale karşı koronavirüs testinin farklı bir merkezde yapılmasını önerdi. Bu konuda daha önce Asker Hastanesi olarak kullanılan ve halen sağlık merkezi olarak hizmet veren binanın değerlendirilebileceğini belirten vatandaşlar, "KoronavirüsünKontrol ve Önleme Merkezi Ayrı Tutulmalı. " Dediler.

UMRECİLER İZOLE EDİLEBİLİNİRDİ

Söz konusu eski hastaneler kontrol ve önleme merkezi olarak dizayın edilmiş olsaydı, umreden gelen 400 korunması, kendi inisiyatiflerine bırakılmazdı.  Umrecilerin hava alanından alınarak eski hastanelerde izole edilerek virüsün yayılması önlenirdi. Ancak edinilen bilgilere göre evden çıkmayan umrecilerin evlerinde misafir kabul ettikleri belirtildi. 


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol