Öne Çıkanlar Yıldızbağları ve Feyziçakmak Uygulamadan Faydalanacak Balakgazi Parkı ve Cam Seyir Terası Şekilleniyor Okul Müdürü İbrahim Bişiden Gazetemize Anlamlı Ziyaret Tek Katlı Evin Çatısı Yandı 5 YILDIZLI HAYVAN HASTANESİ

Bu haber kez okundu.

Bakan'dan Güzel Günler Vaadi

Bakan Karaismailoğlu'nu havalimanında Elazığ Valisi Erkaya Yırık, milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Zülfü Tolga Ağar, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve kurum müdürleri karşıladı.
Bakan Karaismailoğlu, Elazığ programı kapsamında ilk olarak havalimanında yapımı devam eden 2. pist çalışmalarını yerinde inceledi.

"TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINI ÇAĞA UYGUN ULAŞIM VE HABERLEŞME ALTYAPISINA KAVUŞTURMAYA AND İÇEN BİR BAKANLIĞIZ"

Karaismailoğlu, şantiye alanında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin her noktasını çağa uygun bir ulaşım ve haberleşme altyapısına kavuşturmaya and içen bir bakanlık olduklarını belirterek, her gün bir şehri ziyaret ederek projelerin niteliğini, gidişatını yakından gözlemleme olanağı bulduklarını kaydetti.

"YENİ PİST 2021 YILI HAZİRAN AYINDA TAMAMLANACAK"

Elazığ Havalimanının öneminden bahseden Bakan Adil Karaismailoğlu, "2003 yılında hizmete açılan Elazığ Havalimanında, yıllık yolcu sayısı yıllar içinde giderek artış göstermiş 1 Milyonu geçmiştir. Bildiğiniz gibi, biz de bu artışa cevap verecek ikinci bir pistin yapımına 2018 yılında başladık.Bugün baktığımızda ikinci pist projemizde, yüzde 80’in üzerinde bir gerçekleşme kaydettiğimizi görüyoruz. Yapımında sona yaklaştığımız ikinci pistimiz, 3 bin metre uzunluğunda, 45 metre genişliğinde inşa edilmektedir. Projede ayrıca, ilave apron ile bağlantı ve yüksek sürat taksi yolları, çevre yolları ve ilave işlerimiz sürüyor. İkinci pist çalışmalarımızda şimdiye kadar, 550’ye 150 metre boyutlarındaki yeni ilave apronumuzu tamamladık. Askeri taksi yolları ile yüksek sürat taksi yollarının gövdelerini yaptık. Proje kapsamında ayrıca, ikinci pistin başlangıcındaki 300 metrelik bölümü ile, pist kaplama banketleri, taksi yolları ve 2 nolu ilave apronun yapımı devam ediyor. Havalimanı’nda yürüttüğümüz bir diğer proje de Jandarma Havacılık Üssü ve Jandarma Tetkik İHA Birliği Hizmet Binası ve Tesisleridir. Elazığ Havalimanı İkinci Pisti, ilave apron işlerimizi, 2021 yılının Haziran ayında tamamlayıp, inşallah halkımızın hizmetine açacağız. Projemiz tamamlandığında, havalimanımızın iniş-kalkış kapasitesi artacak. Elazığ Havalimanı bölgesinde ulaşım ve lojistik üssü haline gelecek." diye konuştu.
 

"HAVADAKİ GÜCÜMÜZ DAHA DA ARTACAK"

Havayollarının her zaman stratejik bir alan olacağını vurgulayan Bakan Adil Karaismailoğlu, "Önemli yatırımlar yaparak 2003’de 26 olan aktif havalimanı sayımızı, son on sekiz yılda 56’ya çıkarmamız da bunun bir göstergesidir. Yapımı devam eden 5 yeni havalimanı projemiz tamamlandığında, havadaki gücümüz daha da artacaktır. Görüyoruz ki havalimanı inşa ettiğimiz her şehrimiz, ekonomik açıdan canlanmakta, daha fazla yatırım çekmekte ve yeni iş olanaklarına kavuşmaktadır.Türkiye’nin büyük bir ekonomi olmasında havalimanlarının önemi unutulmamalıdır." dedi.

"ÜLKEMİZİ LOJİSTİK SÜPER GÜÇ HALİNE GETİRMEYİ HEDEFLİYORUZ"

Türkiye'yi bölgesinde lojistik bir süper güç haline getirmeyi hedeflediklerini aktaran Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve geleceğe ilişkin hedefleri; bizleri, sadece havayolları alanında değil tüm ulaşım ve altyapı projeleri alanında iddialı adımlar, dev projeler için her daim cesaretlendirmektedir. Biz de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, kendisinin önderliğinde yapacağımız projeleri, atacağımız adımları ve ülkemize katmak istediklerimizi, Milli Ulaşım ve Altyapı Politikaları başlığı altında bir araya getiriyoruz. Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olması yolunda ihtiyaçları tespit ediyoruz. Ülkemizin bütünsel kalkınmasına ulaşım ve haberleşme ile ne gibi katkılar sunabileceğimizi belirliyoruz. Büyük hedeflerimiz var. Ülkemizi bölgesinde lojistik bir süper güç haline getirmek. Memleketin her karış toprağını dünyayla bağlamak. Çağa uygun, akıllı, dijitalleşmesini tamamlamış eksiksiz bir ulaşım ve haberleşme altyapısı kurmak. Zira, çağın gereklerine uygun bir ulaşım ve altyapı sistemi Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olabilmesi için çok önemlidir. Ve daha da önemlisi, güçlü bir milli ekonomi, milli bağımsızlığımızın en önemli dayanağıdır. Hedefimiz; şanlı bayrağımız altında, mutlu, huzurlu, müreffeh bir geleceğe yürümektir. Ülkemizi ulaşım ve haberleşmede çok daha iyi yerlere getirmek için ‘durmak yok, yola devam’ diyoruz."

"ELAZIĞ, ULAŞIM VE İLETİŞİM ALTYAPISINDA ÇOK DAHA GÜZEL YERLERE GELECEK"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Bugün Elazığ'da valimiz, il başkanımız, genel başkan yardımcımız ve milletvekillerimizle birlikte çok değerli toplantılar yapıyoruz. Bugün konumuz sadece Elazığ. İnşallah Elazığ ulaşım ve iletişim altyapısında çok daha güzel yerlere gelecek." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Elazığ programı çerçevesinde AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.
Bakan Karaismailoğlu, burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"EN ÖNEMLİ HEDEFİMİZ TÜRKİYE'Yİ BÖLGESİNDE LİDER ÜLKE HALİNE GETİRMEK"

Türkiye'nin her yöresinde devam eden ulaştırma ve altyapı çalışmalarını yerinde incelemek üzere her hafta en az 2 veya 3 şehre gittiklerini belirten Bakan Karaismailoğlu: "Ülkemizin her noktasında tamamlanmış olan projelerimize değer katmak, devam eden projelerimizin de en hızlı, en nitelikli şekilde tamamlanması için titiz bir çalışma sürdürüyoruz. Gün oluyor Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte Botan Köprüsü’nü açıyoruz. Gün geliyor, bölgenin altın kolyesi olan Kuzey Marmara Otoyolu’nun bir kesimini hizmete sunuyoruz. Cumhuriyetimizin yüzüncü kuruluş yıldönümünde,ülkemizi kara, hava, demir ve denizyollarında ve hatta uzay çalışmalarında bölgesinde lider bir ülke haline getirmek en önemli hedefimiz. Bunun da ötesinde; dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olmak için çalışıyoruz. Sadece birkaç şehrimizi ya da belli bölgeleri değil, her köyümüzü, her kasabamızı kalkındırıp, refahı tabana yaymazsak gelişmiş bir ülke olmaktan bahsedemeyiz. İşte tam bu noktada sorumluluk alanımız gereği önemli vazifeler karşımıza çıkıyor. Çünkü, Bir coğrafyada ekonomik gücü sürdürülebilir kılan en önemli temel değerlerden biri çağdaş bir ulaştırma ve altyapı sistemi. Ekonomik canlılık, yeni iş olanakları, ticaret, sanayi, tarım, eğitim, kültür, hep ulaştırma ve haberleşme ile birlikte büyüyor, gelişiyor.Ulaşım ağlarımız yük, yolcu ve data taşımada vatanın her noktasını dünya ile bağlayarak aslında ekonomik ve sosyal bağlarımızı da güçlendiriyor. Bu nedenle işimiz çok, sorumluluğumuz büyük." diye konuştu.
"KENDİ TEKNOLOJİSİNİ ÜRETEN BİR ÜLKE OLMAK İÇİN ÇALIŞMALIYIZ"

Türkiye'nin kendi teknolojini üreten bir ülke olması gerektiğini ifade eden Bakan Karaismailoğlu, "Yüzümüzü geleceğe dönerek, dijitalleşen dünyayı yakalamış, kendi teknolojisini üreten bir ülke olmak için çalışmalıyız. Çocuklarımızın her biri dünyanın gelişmiş ülkelerindeki akranlarıyla aynı imkanlara sahip olarak hayata artı değerle başlamalı. Her biri bir kıymet olan gençlerimize, köyde olsun, kentte olsun, yaptığımız işlerle umut ve özgüven aşılamalı, ülkeleriyle gurur duymalarını sağlamalıyız." ifadelerini kullandı.

"PEK ÇOK KATMA DEĞERLİ ADIM ATTIK"

Bakanlık olarak yürüttükleri bazı çalışmaları aktaran Karaismailoğlu, şu ifadelere yer verdi: "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, gelecek vizyonumuz doğrultusunda, yarını inşa etmek üzere pek çok katma değerli adım attık. Akıllı Ulaşım Sistemleri Eylem Planı’nı ortaya koyduk. 5A ve 5B uydularımızı kısa bir süre içinde fırlatmaya hazır hale getirdik. Yönetimden hizmet aşamasına kadar tüm yük ve yolcu taşıma süreçlerinde dijitalleşmeyi hızlandırdık. Üniversitelerle AR-GE laboratuvarları oluşturduk. Şehir içi hareketlilikte çevreci ve verimli araçları destekleyen düzenlemeler yayınladık. Demiryollarımızda, denizyollarımızda, karayolları ve havayollarında reform niteliği taşıyan projeler hayata geçirdik. Yenilenebilir enerji ile çalışan ulaşım araçlarının ar-ge’si ve üretiminde bizzat yer aldık. Milli Elektrikli Trenimizi raylara indirdik. Avrasya Tüneli, Kuzey Marmara Otoyolu, 1915 Çanakkale Köprüsü, Osmangazi Köprüsü gibi dev projeleri hayata geçiren atılımcı geleneğimizi, günün yeni ihtiyaçlarını da yanıtlamak üzere çok yönlü bir hale getiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği ve bizlere işaret ettiği hedeflerle, vatanımızı sadece karasal bir coğrafya olarak görmüyor, Mavi vatanımızda, hava sahamızda, siber vatanda ve hatta görünge haklarımızla, ‘uzay vatanımızda’ güçlü olma yolunda gece-gündüz çalışıyoruz. Milli Ulaşım ve Altyapı Politikalarımızı bu bakış açısıyla oluşturduk. AK Parti Hükümetleri döneminde son on sekiz yılda ulaşım ve iletişim altyapısına yaklaşık 902 milyar liralık yatırım gerçekleştirdik.

Bölünmüş yol uzunluğumuzu, 6 bin 100 kilometreden 27 bin 500 kilometrenin üzerine çıkardık. 26 olan havalimanı sayımızı 56’ya yükselterek, havayolunu ‘halkın yolu’ yaptık. Bakü-Tiflis Kars demiryolu hattı ve Marmaray’ı yaparak Pekin’den Londra’ya kadar uzanan ‘demir ipek yolu’nu tamamladık. 1915 Çanakkale Köprüsü, Filyos Limanı, Ankara-Sivas ve Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren hatları gibi daha nice projelerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor."

ELAZIĞ'A YAPILAN HİZMETLER

Bakanlığın Elazığ'da hayata geçirdiği projelerden de bahseden Bakan Karaismailoğlu, şöyle devam etti: "Tüm Türkiye’de olduğu gibi gözbebeğimiz Elazığ’da da ulaşım ve iletişim altyapı çalışmalarımız hızla devam ediyor. 1993-2003 yılları arasında, Elazığ’a yapılan karayolu yatırım tutarı, sadece 217 milyon lira iken, son on sekiz yılda bu rakamı tam 32 kat artırarak, 4 milyar 114 milyon liraya çıkardık. 2003’ten önce Elazığ’daki bölünmüş yol uzunluğunu 33 kilometreden yaklaşık 11 kat artırarak 356 kilometreye çıkardık. 2003-2020 yılları arasında Elazığ’a ulaşım ve iletişim yatırımları olarak 5 milyar 950 milyon liranın üzerinde harcama yaptık. Bugün itibariyle Elazığ il sınırlarında devam eden 9 karayolu projemizin proje tutarı, 2 milyar 512 milyon liradır."

"ELAZIĞ, ULAŞIM VE İLETİŞİM ALTYAPISINDA ÇOK DAHA GÜZEL YERLERE GELECEK"

Karaismailoğlu, Elazığ'da yapılması planlanan projeler üzerinde toplantılar gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bugün Elazığ'da valimiz, il başkanımız, genel başkan yardımcımız ve milletvekillerimizle birlikte çok değerli toplantılar yapıyoruz. Bugün konumuz sadece Elazığ. İnşallah Elazığ ulaşım ve iletişim altyapısında çok daha güzel yerlere gelecek." dedi.
 

BAKAN, ELAZIĞ'IN GÖNLÜNÜ ALDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Elazığlılarla beraber Kömürhan Köprüsünü açmak için Aralık ayında yine burada olacağız. İnşallah muhteşem bir açılış yaparak Kömürhan Köprüsünü Elazığlıların hizmetine sunacağız." dedi." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Elazığ-Harput yolu şantiye alanında incelemelerde bulundu.
Bakan Karaismailoğlu, burada yaptığı açıklamada, Elazığ'da genelinde 11 adet projenin yapımının devam ettiğini, bunları en kısa zamanda bitirilip, Elazığlıların hizmetine sunacaklarını kaydetti.

 

"ELAZIĞ'I ÇOK DAHA GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR"

Elazığlıların ihtiyaçları doğrultusunda planlamalar yaptıklarını da aktaran Karaismailoğlu, "Bölgede gerek karayolu gerek demiryolu geçişleri olsun gerekse Elazığlıların şehir merkezinde yaşam kalitesini artıracak çok önemli projelerle ilgili istişarelerde bulunduk. İnşallah bunlar projelendirildiği zaman, belli kararlar kesinleştiği zaman paylaşacağız. Herkes şundan emin olsun; Elazığlıları çok daha güzel günler bekliyor. Bunların çabası içerisindeyiz. Bütün arkadaşlarımızla bütün idarecilerimiz, vekillerimiz, belediye başkanlarımız, il başkanımız ve valimizle birlikte çalışmalar yapıyoruz." dedi.
 

"KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜNÜ ELAZIĞLILARIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ"

Elazığ ve Malatya'yı birbirine bağlayan Yeni Kömürhan Köprüsü projesine de değinen Bakan Karaismailoğlu, "Elazığ'a ve bölgeye çok büyük hizmetlerde bulunacak olan Kömürhan köprüsünde de çalışmalar çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Kömürhan Köprüsü hem Elazığ için hem bölge için hem Türkiye hem de dünya için örnek projelerden bir tanesi. Mevcut ulaşım akslarının mevcut ticaret hacimlerinin artması, lojistik koridorların genişlemesi dolayısıyla eski köprülerin belirli bir süre sonra hizmet veremeyecek duruma gelmesinden dolayı buradaki yapacağımız iş, yüzyıllara hizmet edecek bir projeyi çalışıyoruz. Adeta dünyaya dersler okutacak bir Kömürhan köprüsünü bölgeye, Elazığ'a kazandırmış olacağız. Kömürhan Köprüsünde sadece 7 bin ton çelik kullanıldı. Ayraca 420 kilometrelik kaynak yapıldı. Bunu artırmak , söylemek çok daha fazla. İnşallah bittiğinde bölgeye, Elazığ'a çok büyük değer katacak, yüzyıllarca hizmet edecek çok değerli bir proje. Bitmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Aralık ayı içerisinde inşallah burayı tamamlayıp vatandaşımızın, bölgenin hizmetine sunacağız. Elazığlılarla beraber Kömürhan Köprüsünü açmak için yine burada olacağız. İnşallah muhteşem bir açılış yaparak Kömürhan Köprüsünü Elazığlıların hizmetine sunacağız." diye konuştu.
 

"100 YILDA YAPILAMAYACAK İŞLERİ 18 YILDA TAMAMLADIK"

Bakanlık olarak Türkiye'de yaptıkları bölünmüş yol çalışmalarına da değinen Karaismailoğlu, "Bölgede 2003 yılı öncesinde sadece 33 kilometre bölünmüş yol vardı. Şuanda Elazığ'da sadece 357 kilometre bölünmüş yolumuz var. Yine Türkiye olarak 6 Bin kilometre bölünmüş yol ağımızı 27 bin kilometrenin üzerine çıkardık. Bunları sadece 18 yılda yaptık. 100 yılda yapılamayacak işleri Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tamamlayarak vatandaşımızın hizmetine sunduk. Hep söylediğimiz gibi Hakkari'de ne yapıyorsak İzmir'de de onu yapıyoruz, İstanbul'da da, Elazığ'da da onu yapıyoruz. Bütün çabamız, vatandaşımızın, milletimizin duasını almak. Onları memnun etmek. Hep söylediğimiz gibi, bizim yorgunluğumuzu giderecek tek şey yaptığımız yatırımları vatandaşımız kullandığında onların mutlu olmasıdır. Daha fazlasını zaten istemiyoruz. İnşallah projeler bir bir bittiğinde bölgeye çok büyük etkisi yaratacak, ticarette, turizmde, istihdamda çok büyük artı değerler kazandıracak. O yüzden ulaştırma ve altyapı projeleri çok önemli. Bunun önem ve bilincinde olarak ihtiyaçları belirlemek için bizzat kendimiz giderek yerinde tespitler yapıp vatandaşımızla, yerel idarecilerimizle görüşüp, istişarelerde bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol