Öne Çıkanlar Bakan Kurum Elazığa Geldi 369 Bin 535 Talep Yerine Getirildi Diyanet İşleri Başkanına Destek HAK SAHİBİ VATANDAŞLARA EVLERİ TESLİM EDİLDİ ELAZIĞDA SIKI TEDBİR KARARLARI ALINDI

Bu haber kez okundu.

Başhekim İstifa Etti.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde geçtiğimiz aylarda yaşanan başhekimlik probleminin halen sürdüğü öğrenildi. İl sağlık müdürü ile Başhekim arasında yaşanan kriz bir türlü çözümlenmedi.

İl sağlık müdürü başhekimin görevden alındığını açıklamasının ardından, Başhekim görevinin başında olduğunu açıklamıştı. Ancak yaşanan süreçte il sağlık müdürü Dr. Cahit Polat’ın il sağlık müdürlüğünden ayrıldığı haberi açıklamıştı. Yaklaşık bir ay sonra Dr. Polat tekrar il sağlık müdürlüğüne atanmıştı.

İl Sağlık müdürü ile hastane başhekimi arasında ki uyumsuzluğun sürdüğü ve yaşanan pandemi sürecinde iki kurumun başında bulunan yöneticinin uyumlu çalışamamasının sıkıntıları bu süreçte, başta kovid 19 vakaları olmak üzere hastaneye yansımaya başladı.

Yaşananlar karşısında Hastane başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztürk kendi isteğiyle istifa edeceğini ve istifasını hazırladığı öğrenildi.

Anahtar Kelimeler:
Başhekim İstifa Etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol