Öne Çıkanlar Şehir Hastanesinde Mesai Dışı Poliklinik Hizmeti Durduruldu Tutturmuşlar Bir Erteleme GEÇ KALIYORUZ Adıgüzel ve Karabulut Ailelerinin Mutlu Günü Av Sezonu Sona Erdi

Bu haber kez okundu.

Başkan Ulaş: “2020 Yılında En Çok Elazığ Esnafı Mağdur Oldu”

“ELAZIĞ’A DAHA ÇOK DESTEK BEKLERKEN MEVCUT HAKLARIMIZ ALINIYOR”


Başkan Ulaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “2016 yılında 6. bölge teşvik sistemine giren Elazığ, yeni düzenleme ile bu kapsamdan çıkarılarak 4. teşvik sistemi kapsamına alınmasıyla ilimiz önemli teşvik ve desteklerinden yararlanamayacak. Bu kararla iyiye gitmeyen ilimiz ekonomisi daha da kötüye gideceği aşikârdır. Herkesin bildiği gibi Elazığ’ımızda 24 Ocak’ta meydana gelen büyük depremle vatandaşlarımız, esnaflarımız çok mağdur oldu. Yüzlerce esnafımızın işletmesi zarar gördü. Çoğu esnaflarımız günlerce işletmelerinin kepenklerini açamadı. İlimiz normale dönmeden bu kez de pandemi süreci başladı. Aylarca esnaflarımızın dükkanları kapalı kaldı. Esnaflarımız hala çok zor durumdadır” dedi.


TEŞVİKTE 4. BÖLGE YENİ BİR YIKIM OLUR


Ulaş, 6. bölge teşviklerinden yararlanan Elazığ'ın, 4. bölge teşvik kapsamına alınmasının derin üzüntüyle karşılandığını ifade ederek; "İlimiz Organize Sanayi Bölgesi’nin faydalandığı 6.Bölge Teşvikleri İle 4 yıl içinde önemli yatırımlar geldi. Bizim sektörümüzde örnek verirsek 6 adet tekstil fabrika kuruldu ve kurulmaya da devam ediyor. Teşvikle birçok yatırım geldi. Eğer 4. bölge teşvik kapsamına alınırsa yatırım gelmesi zor ilimize ayrıca mevcut yatırımlarda şehrimizden gitmesi an meselesidir. Ben Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan bu konuda Elazığ’ımızı mağdur etmeyeceğini biliyoruz. Ve her zaman Cumhurbaşkanımızın ve hükümetin yanında olan Elazığımızın mağduriyeti giderilecektir” ifadelerine yer verdi.


“GİRESUN'A HİBE ELAZIĞ'A KREDİ”


Sel felaketinde mağdur olan Giresunlulara geçmiş olsun dileklerini ileten Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, "Cumhurbaşkanımızın Giresun ziyaretlerinde orada zarar gören esnafa müjde verdi. Selde zarar gören esnafa 50 bin TL hibe destek verilecek. Biz yaşadığımız büyük deprem sonrası esnafımıza 50 bin TL kredi verilmişti. Bizlerde esnaflarımızın zararları hibe olarak karşılanmasını istiyorduk. Ama kredi imkanı sunuldu. Giresunlulara hibe Elazığlılara kredi. Bizler Elazığlılar olarak bu konuda cevap bekliyoruz. Ve imkan varsa Elazığ’da alınan krediler hibe dönüştürülmesini istiyoruz. Elazığ olarak Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ilimize müjdelerle bekliyoruz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol