Öne Çıkanlar Elazığ Müftülüğü Şehit Ailelerini Ağırladı SİZLERİ UNUTMADIK Arıcıların Sorunları ve Çözüm Önerileri görüşüldü Fırat Üniversitesi Öğretim Görevlisi alıyor TARIMSAL SANAYİDE YATIRIMLAR TKDK ELİYLE ÇOĞALIYOR

Bu haber kez okundu.

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Elazığ’da Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı. Yarın başlayacak Kurban Bayramı dolayısıyla resmi kurum ve kuruluşlar, vatandaşların huzurlu bir ortamda bayramlarını geçirmeleri için önlemlerini aldı.

Elazığ Belediyesi, vatandaşların rahat ve huzur içinde bir bayram yaşamaları için bayram öncesi gerekli hazırlıkları tamamlarken, bayram süresince de nöbetçi birimleriyle kesintisiz hizmet sunacak. 110 İtfaiye, 185 Su Arıza, 153 Beyaz Masa, 188 Ücretsiz Cenaze Hizmetleri ve Zabıta Birimi nöbetçi ekipleriyle bayram süresince vatandaşın hizmetinde olacak.

KURBAN SATIŞ VE KESİM NOKTALARI HAZIRLANDI

Vatandaşların kurbanlarını daha hijyenik ortamlarda kesmeleri ve satmaları için Elazığ Belediyesi tarafından Kurban Satış ve Kesim Yerleri oluşturuldu.

Çalışmalar kapsamında, kurban satış ve kesim noktalarında zemin çalışması, alt yapının hazırlanması, kesim askı demirlerinin yerleştirilmesi, lavaboların hazırlanması, aydınlatma çalışmaları, su tesisatı çekilmesi gibi çalışmalar gerçekleştirildi.

Kurban kesim noktalarında vatandaşların her türlü ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecekleri hijyenik ortamlar hazırlanırken, kurban satıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda gerekli düzenlemeler titizlikle yapıldı.

KURBAN YAKALAMA TİMİ GÖREVE HAZIR

Elazığ Belediyesi tarafından Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında oluşturulan Kurban Yakalama Timi de göreve hazır.

Bir bayram klasiği olan kaçan kurbanlıklar için Elazığ Belediyesi bünyesinde kurban yakalama timi oluşturuldu. Mücavir alan sınırları içinde hizmet verecek olan ekip, bayram süresince vatandaşın hizmetinde olacak.

Vatandaşların 153 Beyaz Masayı aramaları halinde, olay yerine intikal edecek olan kurban yakalama timi, kaçan hayvanları yakalayarak, sahiplerine teslim edecek.

OTOBÜS SEFERLERİ ÜCRETSİZ

Elazığ Belediyesi toplu taşıma araçları, dört günlük bayram süresince ücretsiz hizmet sunacak.

Elazığ Belediyesinden yapılan açıklamada, vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram yaşamalarına katkı sağlamak amacıyla Elazığ Belediyesine ait toplu taşıma araçlarının Kurban Bayramı süresince (31 Temmuz, 1,2,3 Ağustos) ücretsiz hizmet vereceği bildirildi. Açıklamada ayrıca arife günü de mezarlık ziyaretinde bulunacak vatandaşlar için Asri, Harput ve Gülmez mezarlığına ulaşım hizmetlerinin ücretsiz sunulacağı kaydedildi.

ZABITA DENETİMLERİ ARALIKSIZ SÜRECEK

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından halk sağlığının korunması amacıyla bayram öncesi şekerleme, pasta, kadayıf ve tatlı üretimi yapan imalathaneler ile satış noktalarına yönelik bir dizi denetim gerçekleştirildi.

Ekipler ayrıca bayram süresince herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için özellikle kurban satış ve kesim noktalarında denetimlerini aralıksız sürdürecek. Halk sağlığının korunması ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla belirlenen noktalar haricinde kurban kesimine izin verilmeyecek.

ŞEHİRDE BAYRAM TEMİZLİĞİ

Elazığ Belediyesi Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından rutin temizlik hizmetlerine ek olarak bayram öncesinde şehrin 38 mahallesinde kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Bayram öncesi camiler ile Harput’ta bulunan türbeler de temizlik çalışmaları ile bayrama hazırlandı.

BAYRAM SÜRESİNCE KESİNTİSİZ HİZMET

Öte yandan 110 İtfaiye, 185 Su Arıza, 153 Beyaz Masa, 188 Ücretsiz Cenaze Hizmetleri gibi birimler, nöbetçi ekipleriyle bayram süresince 24 saat aralıksız olarak vatandaşa hizmet sunacak.

ELAZIĞ EMNİYETİ BAYRAMDA TEDBİRİ ARTTIRACAK

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı dolayısıyla emniyet tedbirleri aldı.

Kurban Bayramında Elazığlı vatandaşlar ve kentimizi ziyarete gelen misafirlerimizin huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla trafik, genel güvenlik ve genel asayişin temini açısından uygulanan emniyet tedbirlerine ilaveten alınan bayram tedbirleri ile ilgili olarak;

Asayiş ekipleri bayram nedeniyle yoğunlaşacak cami, mezarlık, havalimanı, gar ve terminal gibi hassas bölgeler ile alış-veriş merkezleri, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde meydana gelebilecek olayların önlenebilmesi amacıyla yapılacak denetimler artırılacaktır. Yaya devriye olarak oluşturulan ekiplerimiz, sorumluluk alanlarında meydana gelebilecek hırsızlık, yankesicilik, kapkaç, otodan hırsızlık vb. konuları hassasiyetle takip edilecek.

Bayram nedeniyle, yoğunlaşacak şehir içi ve şehirlerarası trafiğin tanzim ve güvenliğini sağlamak amacıyla trafik ekiplerinin sayısı artırılarak, terör olayları başta olmak üzere suç ve suçluyla mücadele kapsamında şüphe edilen sürücülerin kimlik sorgulaması yapılacak, muhtemel terör eylemlerine karşı araçların kontrolü dâhil, güvenlik tedbirleri en üst düzeyde alınacak.

Bayram öncesi ve süresince ilimiz şehir içi ana güzergâhlar başta olmak üzere şehirlerarası karayollarında trafik kontrolleri süresiz devam edecek. Karayollarında radar, emniyet kemeri, kırmızı ışık, takoğraf, fazla yolcu-yük ve alkol denetimleri yapılacak.

Araç sürücüleri uykusuz yola çıkmamaları, hız sınırlarına riayet etmeleri ve mutlaka emniyet kemerlerini takmaları konusunda uyarılarda bulunulacak.

155 Polis İmdat hattı ve 241 10 00-01-02-03 no’lu telefonları ile istek ve şikâyetleri değerlendirmek üzere Bayram boyunca da 24 saat vatandaşların hizmetinde olacak.

Anahtar Kelimeler:
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol