Öne Çıkanlar Doğukentte Kaza: 2 Yaralı 2.300 Metre Kaçak Balık Ağı Ele Geçirildi Orduevi Katlı Kavşak Yıkılıyor! Zaman aşımına uğrayacak emanet ve alacaklara ilişkin duyuru Özdemir

Bu haber kez okundu.

Belediye Meclis Toplantıları Başladı

Meclisin ilk gündem maddesi Şahinkaya Mahallesi’nde konut alanı içerisinde yer alan alanın ticaret alanı ve akaryakıt alanı olarak işlenmesi oldu.

AK Partili Meclis Üyesi Mehmet Tügen, gündem maddesinin daha önce meclise getirildiğini ve reddedildiğini belirterek, maddenin gündemden düşürülmesi teklif etti. Tügen’in teklifinin ardından mecliste tansiyon yükseldi.

İmar komisyonuna havale edilmesi istenen talep meclisin gündeminde uzun süre yer tuttu. Gündem maddesi uzun görüşmenin ardından oylamaya sunuldu.

Meclisin bir diğer gündem maddesi ise depremden sonra yıkılan ve yıkılacak olan yapıların bazılarının kaçak yıkılması nedeniyle su ve şebeke hatlarına, yol güzergahlarına ciddi anlamda zarar verdiğinden dolayı, kaçak yıkımların önlenmesi için uygulanacak ceza miktarlarının 5 Kat üzeri kaçak yıkımlarda 20 bin, 5 Kat ve altı kaçak yıkımlarda 10 bin kaçak temel kazısı yapanlara 5 bin lira ceza uygulanması ile ilgi teklif yazısı oldu.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol