Öne Çıkanlar Elazığda Elektrik Tüketimi Arttı SAYIN NAFİZ KOCA GÜNIŞIĞI GAZETESİ İMTİYAZ SAHİBİ Uyuşturucu Öyle Bir Yerinden Çıktı ki! YA HAFRİYAT YA MADEN Mahalle Su Altında Kaldı

Bu haber kez okundu.

Belediye Yollara Zarar Veren Beton Mikserlerine Göz Açtırmıyor

Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, çevrenin zarar görmemesi için şehrin dört bir yanında gerçekleştirdiği etkin denetimlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda asfalta harç dökerek yolların deforme olmasına ve dolaylı olarak trafik güvenliğinin tehlikeye itilmesine sebebiyet veren 61 beton mikserine kabahatler kanunu çerçevesinde cezai işlem uyguladı.

Belediye Meclisi’nin ‘ekolojik kapak taktırma’ zorunluluğu yönündeki kararı doğrultusunda defaaten uyarılan ve buna rağmen kurallara uymayan beton mikserlerine yolları tahrip ettiği için 31 bin 816 TL para cezası kesildi.

“Denetimler artarak devam edecek” Konuya ilişkin Elâzığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kapasitesinin üstünde beton yükleyerek taşıma yapan ve özellikle şehrin yüksek ve eğimli mahallelerinde yokuşlardan çıkarken harç akıtarak çevreye zarar veren beton mikserlerine yönelik denetimlerin artarak devam edeceği belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol