Öne Çıkanlar MHP İl Başkanlığından 25 Bin TL destek İki Aylık Maaşını Bağışladı BİK Ortak Manşet Çağrısı İçin Basına Teşekkür Etti Evine gitmemekte ısrar eden 6 kişiye para cezası uygulandı İşadamı Veysel Demirci Okul Yaptıracak

Bu haber kez okundu.

“Bu Mücadele Toplum Olarak Topyekûn Vermemiz Gereken Bir Mücadeledir”

. Elazığ Belediyesi ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında vatandaşın yoğun olarak kullandığı 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve çağrı merkezleri, ambulanslar, Aile Hekimliği Merkezleri, Polis Merkezi amirlikleri, TOKİ irtibat büroları, muhtarlık ofisleri ve cami lavaboları günlük olarak dezenfekte ediliyor. 

Yeni Korona virüs (COVID 19) salgınının Türkiye'de de görülmesinin ardından Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler tarafından toplu ulaşım araçları, cadde ve sokaklar, meydanlar, parklar, otobüs durakları, çocuk oyun alanları gibi halkın yoğun olarak kullandığı alanlarla kurumlarda dezenfeksiyon çalışmalarına da aralıksız devam ediliyor.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “BU MÜCADELE TOPLUM OLARAK TOPYEKÛN VERMEMİZ GEREKEN BİR MÜCADELEDİR”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Ülke olarak yürüttüğümüz Korona virüsle mücadele çalışmaları kapsamında Elazığ Belediyesi olarak dezenfekte çalışmalarımızı en etkin şekilde sürdürüyoruz. Ekiplerimiz 7/24 sahada dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyorlar. Ancak bu mücadele toplum olarak topyekûn vermemiz gereken bir mücadeledir. Tüm alışkanlıklarımızı bir süreliğine bir kenara bırakarak, Sağlık Bakanlığımızın önerileri doğrultusunda bir yaşam biçimine entegre olmalıyız. Özellikle fiziksel temastan kaçınma, sosyal mesafeyi koruma, kalabalık ortamlarda bulunmama ve hijyen kurallarına azami dikkat etmemiz gerekiyor.

Hep birlikte belirlenen kurallara uyduğumuz sürece inanıyoruz ki bu zor günleri atlatacağız.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol