Öne Çıkanlar Berber Hurda Araç Parçalarını Sanata Dönüştürüyor Elysium Projesi Yerinde İncelendi Tüm Yurtta Camilerden Dua Sesleri Yükseldi İl Genel Meclisi Üyesi Osman Dilek Koronavirüse Yakalandı

Bu haber kez okundu.

Butik Stad % 99 Tamam!

Doğukent’te yapımı tamamlanan ve ilimizin profesyonel liglerde ki takımları Elazığspor ile Karakoçan FK’nın 2020-2021 Sezonunda ki maçlarını oynayacakları Butik Stadın TFF tarafından denetleneceği belirtildi. Yapımı tamamlanan ve maçlara hazır hale getirilen Doğukent Butik Stadın Ankara’dan gelecek olan heyet tarafından denetlenmesinin ardından bu stat da maçların oynanıp oynanmayacağına karar verilecek.

TEKNİK EKİP ELAZIĞ’DAN MEMNUN AYRILDI.

Elazığspor ile Karakoçanspor FK’nın maçlarına hazır hale getirilen Doğukent Stadında incelemeler de bulunan TFF Yetkilisi Zemin Uzmanı Stad Denetmeni  Yılmaz Yücekaya;  Stadın Yüzde Doksan dokuzunun tamamlandığını küçük eksikliklerinde giderilerek Elazığ’a Standartların üstünde bir tesis kazandırıldı,  ardından Yeni Şehir Stadyumunda da incelemede bulunan Yücekaya, Profesyonel takımların buraya gelmesiyle birlikte Doğukent Stadının Amatör takımlar için oldukça üst seviyede bir tesis bırakılacağını belirtip  İl Müdürü Abdulsamet Eren’e teşekkür ederek, Elazığ’dan ayrıldılar.

MUSTAFA GÜR; “TESİSLEŞME ADINA GÜZEL ADIMLAR ATILIYOR…”

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(ASKF) Başkanı Mustafa Gür ise yaptığı açıklamada Elazığ’da devam eden sessizlik kıtlığını Abdulsamet Eren’in gelmesiyle son bulduğunu belirterek; “Tesisleşme adına gerçekten güzel adımlar atmaya başladılar. Bunun meyvesini de yakında almaya başlayacağız. Stadyumun tamamlanması üzerimizden büyük yükü kaldırmıştır. Elazığ’da tesisleşme sorunun ortadan kaldıracak çok ciddi projeler var onları da gelecekte açıklayacağız sizden biraz daha sabır istiyorum projeleri bakanlık açıklattıktan sonra sizinle paylaşacağız.”diye konuştu.

*EREN; “STADIMIZ FUTBOL OYNAMAYA HAZIR…”

İl Müdürü EREN;  Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında ihalesini, Ekim ayında da yer teslimini yaptığımız 2650 seyirci kapasiteli Doğal Çim sahasındayız. Malum 2020-2021 sezonu 19 Eylül'de başlayacak, ilimizin iki profesyonel takımı Elazığspor ile Karakoçan FK’nın maçlarını burada oynatmayı planlıyoruz. Allah'a çok şükür sahamızda futbol oynamaya hazır, sadece bir iki tane ufak rötuşumuz kalmış onlar da bu hafta içerisinde tamamlanır yani şu anda da zaten Türkiye Futbol Federasyonundan yetkilimiz Yılmaz bey sahada incelemelerde bulunuyor.  Onun da zaten raporuna bakacağız,  akabinde ildeki spor taban birlikleri ile Elazığspor Yönetimi ve Karakoçan FK ile bir araya gelerek bu sezonu burada başlatmayı planlıyoruz.  İlimize gerçekten nezih bir saha kazandırdık, çünkü bu saha profesyonel takımlarımız için planlanan bir saha aslında değil, sizin de bildiğiniz gibi Yenişehir Stadyumu hızla devam ediyor,  orada da yüklenici firmaya 600 gün süre vermiştik, O süre içerisinde inşallah zamanında sahamızı teslim alırsak bu sahamızda Elazığ'da ileride amatör takımlarına bal takımlarımıza inşallah planlayacağız. Şehrimiz yeni bir tesis kazanmış oldu ben hayırlı olsun diliyorum…” dedi.

Anahtar Kelimeler:
Butik Stad % 99 Tamam!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol