Öne Çıkanlar AEDde Bayrak Değişimi Elazığda Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Girişler HES Kodu İle Yapılacak Bera Nur Çam Yılın En İyi Kadın Sunucu Ödülünü Aldı Aygün Çamın Akademik Çalışması Yayımlandı Elazığda Genç Sivanlılar Derneği Kuruldu

Bu haber kez okundu.

Ceviz Hasadı Başladı

Elazığ Merkeze bağlı Dilek köyünde gerçekleşen ceviz hasadına; İl Müdürü Dr. Turan Karahan, El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Haydar Aktar, TMO Ajans Müdürü Hüseyin Karagözoğlu, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Erdem, teknik personel ve üreticiler katıldı.

İl Müdürü Karahan yaptığı konuşmada ; “Sonbaharın gelmesiyle bir çok ilde olduğu gibi ilimizde de ceviz hasadına başlandı.

Bakanlığımızın ceviz ve badem üretimine verdiği destekle kurulan kapama meyve bahçeleri ile bölgede ceviz üretimi yapan illerin başında geliyoruz.

Elazığ’da 12 bin dekar alanda ceviz bahçesi kuruldu.

Bahçelerden ortama 2 bin 500 ton ürün elde ettik.

 Geçen sene DAP Kalkınma İdaresinden %75 hibe ile alınan yaklaşık 1 milyon 900 bin liralık destek ile 40 adet 10’ar dönümlük ceviz bahçesi kurduk.

İlerleyen zamanda bu bahçelerden de ürün almaya başlayacağız “dedi.

İl Müdürü son olarak, yaşanan pandemi süreci ile artan gıda arzını karşılamak için paydaş kurumlar ile birlikte Elazığ’da üretime elverişli olan toprakları tarıma kazandıracaklarını söyledi.

Anahtar Kelimeler:
Ceviz Hasadı Başladı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol