Öne Çıkanlar 502 kodlu B tipi orman yolu yaptırılacaktır İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım alınacaktır Şehir Hastanesinde Mesai Dışı Poliklinik Hizmeti Durduruldu GEÇ KALIYORUZ Tutturmuşlar Bir Erteleme

Bu haber kez okundu.

DDY’nın Kısıtlamadan Haberi Yoktu

Ancak Elazığ tren garı olası kısıtlamadan bihaber olduğu için istasyonda lokomotiflerin manevraları durmayınca okul görevlilerinin tepkisine neden oldu.

Gar karşısında bulunan iki okulda sınava giren öğrencilerin seslerden rahatsız olamamaları için okul görevlileri ve bazı veliler gar yetkililerine sesiz olmaları yönündeki ikazları karşısında, görevliler kendilerine bir tebligat yapılmadığı için çalışmaya devam edeceklerini söylediler.

Tepkilerini dile getiren veliler, il valiliklerine içişleri bakanlığı tarafından gönderilen bir genelge vardı acaba Devlet Demir Yolları’na ayrıca genelgemi gönderilmesi gerekiyor? Normal tren seferleri dışında lokomotiflerin garda ki manevraları ve klakson çalmalarına nasıl engel olunacak?” Diye tepkilerini dile getirdiler.

Öte yandan yol kenarında ki otları toplamakla görevli belediye ekiplerinin saygısızca bağırmaları ellerindeki ot toplama malzemelerini yerlerde sürükleyerek ses çıkarmaları da ayrıca tepkilere neden oldu.

Okulun karşısında ki sokakta ot toplayan ekipte bulunan çalışanların bağırarak ,”Devam et, dur, yanaş, tamam” diye avazları çıktığı kadar bağırmaları da yapılan sınavın ruhuna ters düştü. Oysa sokağa çıkma kısıtlaması daha sessiz bir ortamda sınavın yapılmasıyla da alakalıydı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol