Öne Çıkanlar Kuyumculara Sahte Altın Satan İki Kadın Yakalandı Balıkçı Kadınlar Ağ Örüyor 358 Bin 951 Talep Yerine Getirildi Öztürk: İstifasını Kabul ettik Makinenin Paletine Sıkışan Operatör Hayatını Kaybetti

Bu haber kez okundu.

DEMEK Kİ OLUYORMUŞ!

ÖRNEK YIKIM

Elazığ'da depremde ağır hasar gören binaların yıkım işlemleri devam ediyor. Elazığ Belediyesi ve İl Özel idaresinin yaptığı ihalelerle kentteki ağır hasarlı binaların yıkımları çeşitli firmalar tarafından gerçekleştiriliyor. Ancak bazı firmaların düzensiz çalışması kentteki trafiği kör düğüm ederken, yıkım sırasında çıkan toz ise vatandaşların sağlığını olumsuz etkiliyordu.

Yıkım çalışmalarında yaşanan olumsuzluklar gündemdeki yerini korurken, Ankara'dan gelen bir firma yıkım çalışmalarında gösterdiği titiz çalışmasıyla diğer firmalara adeta yıkım dersi verdi.

YIKIM 24 SAATTE TAMAMLANIYOR

Elazığ'da yıkım çalışmalarını başarıyla yürüten Öz Aktepe Yıkım Hafriyat firması, takdir topladı. Hızlı ve titiz çalışmasıyla dikkat çeken firma, 5 katlı bir binanın yıkımını 24 saatten az bir sürede gerçekleştirdi. Yıkım çevresinde gerekli önlemlerini alan firma su püskürterek yıkım sırasında toz çıkmasını da azami ölçüde engelledi. Firmanın, bir taraftan yıkım yaparken diğer yandan da çıkan hafriyatı yükleyerek bölgeden çıkarması, bölgedeki vatandaşların ve esnafın takdirini topladı.

"OLABİLDİĞİNCE HIZLI DAVRANIYORUZ"

Firma yetkilisi Murat Aktepe yaptığı açıklamada, "Elazığ'ın en işlek caddelerinden biri olan Vali Fahribey Caddesinde 5 katlı bir binanın yıkım çalışmasını yaptıklarını belirterek, "Buradaki çalışmamıza saat 22:00'de başladık. Allah izin verirse 24 saat geçmeden yıkım çalışmamamızı tamamlayıp yolu trafiğe açacağız. Bizim çalışma sistemimiz bu şekilde. Her zaman her yerde olabildiğince hızlı davranmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve trafiğin aksamaması için gerekli titizliği gösteriyoruz. Onun için de yıkım işlerine İl Özel İdaresi yetkililerinin Cumartesi gece başlama talimatına uyarak Cumartesi günü saat: 22:00’de başladığımız yıkım işini 24 saat dolmadan bitirecek ve şehrin en işlek caddesi olan Vali Fahribey Caddesini trafiğe sorunsuz bir şekilde açacağız.” Dedi.

KURUM YETKİLİLERİNİN YÖNLENDİRMESİ İLE

Yıkım işlerinde firmaları kadar İl Özel İdaresi yetkililerinin de hassas davrandıklarını belirten firma sahibi; normalde buradaki yıkım işine hafta içi başlayacaktık diyerek şunları kaydetti: “Ancak İstasyon Caddesinde devam eden yıkımlardan dolayı trafiğe kapalı olan caddelere bir yenisi daha eklenirse şehirde trafik karmaşası yaşanır vatandaş mağdur olur diye hafta sonu yıkmamızı istediler bizden. Hafta sonu ise bölgede kurulan semt pazarı (Cumartesi Pazarı)’ndan dolayı yine trafik karmaşası yaşanacağı ihtimali göz önüne alınarak yıkım işine saat: 22:00’de başlama talimatı aldık. İl Özel İdaresi yetkililerinin şehrin yapısını bilerek bizleri yönlendirmesi işlerimizi kolaylaştırıp hızlandırmamıza sebep oldu. Dolayısıyla bu başarıdaki en büyük pay sahibi kurum yetkilileridir, kendilerine teşekkür ederiz.”

Anahtar Kelimeler:
DEMEK Kİ OLUYORMUŞ!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol