Öne Çıkanlar Sanayi Mahallesinde bir apartman karantinaya alındı Elazığ Belediyespor EVDEN ÇALIŞIYOR Trafik Kazası: 3 Yaralı BAKAN KURUM AÇIKLADI; ORDUEVİ KAVŞAĞINDAKİ ÜST GEÇİT YIKILACAK Cinayet Şüphelileri Yakalandı

Bu haber kez okundu.

Dilencilere Ceza Yağdı

Alınan bilgiye göre, vatandaşların dini ve vicdani duygularını istismar ederek kamuya açık alanlarda para dilenmek suretiyle toplumun huzur ve sükûnunu bozan şahıslara yönelik çalışma yapıldı. 

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü ile Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden oluşturulan ekiplerce 18 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirilen çalışmalarda; dilencilik yaptıkları belirlenen 4 şahsa 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. maddesi (dilenmek) gereğince toplam 748 TL idari idari para cezası uygulandı.

Ayrıca, dilencilik yapan bu şahıslardan 3’üne İl Pandemi Kurulunun almış olduğu koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda maske takmamaktan 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi uyarınca her birine 3.150 TL olmak üzere toplam 9.450 TL idari para cezası uygulandı.

Anahtar Kelimeler:
Dilencilere Ceza Yağdı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol