Öne Çıkanlar Evine gitmemekte ısrar eden 6 kişiye para cezası uygulandı Hakan Çağlar Elazığ Musiki konservatuar Derneği Başkanı Oldu Erzurumdan Elazığa Duygulandıran Mektup Tüm Yurtta Camilerden Dua Sesleri Yükseldi ŞEREFSİZ ESED REJİMİ DE YERLE YEKSAN OLACAKTIR

Bu haber kez okundu.

"Eğitim için ayrılan bir alanın eğitim dışında bir amaçla kullanılmasına karşıyız"

Şehir Meclisi Dönem Sözcüsü Turan Yıldız, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, eğitim için ayrılan bir alanın eğitim dışında bir amaçla kullanılmasına karşısında olduklarını belirterek, "Geçtiğimiz süreçte hatırlayacağınız üzere Elazığ Şehir Meclisi, Akpınar Mahallesinde bulunan, Karayolları Genel Müdürlüğüne tahsisli arazinin özelleştirilmemesi ve bu arazinin Elazığ Belediyesine devredilmesi gerektiği yönünde görüş bildirmiş, arazi üzerinde basın açıklaması gerçekleştirmiş ve kamuoyu oluşturmuştu.

Elazığ Şehir Meclisi, o gün doğru olduğuna inandığı bir konuda üzerine düşeni yapmıştı.

Bugün ise Kesikköprü'de bulunan ve Fırat Üniversitesine tahsisli arazinin TOKİ'ye ya da Belediyeye devir edilmesini doğru bulmadığımızı açıkça beyan ederiz. Eğitim için ayrılan bir alanın eğitim dışında bir amaçla kullanılmasına karşıyız.

Tarım yapmaya uygun bir arazide yapılaşmaya da karşıyız. Bu bağlamda, Elazığ'da faaliyet gösteren 57 Sivil Toplum Örgütünün bu karardan vazgeçilmesini talep ettiğini tüm kamuoyuna arz ederiz." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol