Öne Çıkanlar Saadet Partisi İl Başkanlığında Görev Değişimi İsimleri açıklanan şehitlerimiz Bin 284 Müftüyle Video Konferans Üzerinden Görüştü Bera Nur Çam Yılın En İyi Kadın Sunucu Ödülünü Aldı Belediye Konservatuvarı Çatısı Altında Birleşti

Bu haber kez okundu.

ELAZIĞ'A YAKIŞIR BİR PROJE OLACAK

ARSA TAHSİSİ YAPILIR YAPILMAZ İNŞAATA BAŞLAYACAĞIZ
Türkoğlu, yaptığı açıklamada, mevcut sanayi sitesinin fiziki ve altyapı olarak kullanım ömrünü tamamladığını, kentte yeni bir sanayi sitesine ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Mevcut sanayi sitesinin taşınması yönünde 10 yıl önce karar alındığını, ancak bugüne kadar bir çalışma yapılmadığını belirten Türkoğlu, "Bu konuda kooperatif olarak bir çalışma yaptık. Proje hazırladık. Kuzey Çevre yolu üzerinde yeni sanayi sitesinin kurulması konusunda önemli bir mesafe kat ettik. Evraklarımızı hazırladık. Arsanın krokisini hazırladık. Önümüzdeki hafta Bakanlığa götüreceğiz. Arsa tahsisi yapılır yapılmaz yeni sanayi sitesinin inşaatına başlayacağız." dedi.

"ELAZIĞ'IN ADINI DUYURACAK BİR PROJE HAZIRLIYORUZ"
Yeni Sanayi Sitesinin kurulması için 2019 yılında Beştepe Karma Sanayi Sitesi adına bir kooperatif kurduklarını belirten Başkan Mehmet Türkoğlu, "Mevcut sanayi sitesinin durumu göz önünde görülüyor. Sanayinin bakanlıktan taşınması için 10 yıldır kararı çıkmış. Taşınması gerekiyor. Fakat bugüne kadar bir Allah'ın kulu bir şey yapmadı. Kimse ne bir girişimde bulundu ne elini attı. Bizler, yeni sanayi sitesinin yapılması için gerekli adımları attık. İnşallah yakın zamanda arsa tahsisi yapıldıktan sonra çalışmalara hız vereceğiz. Elazığ'ın ufkunu ve adını duyuracak bir şekilde bir proje hazırlıyoruz. Sanayi setimizi en güzel şekilde hizmete sunmuş olacağız. Elazığ'a yakışır bir proje olacak Sayın milletvekilimiz Metin Bulut bu konuda devamlı yanımızda. Bizlere en büyük desteklerini yapıyor. Sayın valimiz, belediye başkanımız, kamu kurum ve kuruluş müdürlerimiz hepsi bu konuyla ilgili projemize desteklerini yapmış bulunuyorlar. " şeklinde konuştu.

"2 BİN 200 DÖNÜM ARAZİDE KURULACAK"
Yeni sanayi sitesinin Keban - Pertek yolunu bağlayan Kuzey Çevre yolu üzerinde yaklaşık 2 Bin 200 dönüm alanda inşa edileceğini belirten Türkoğlu, "Bu yerimizin bir kısmını meradan çıkarıp tekrar Milli Emlak'a geçirecekler. Arsanın tahsisi bize yapıldıktan sonra gereken işlemleri yürüteceğiz." dedi.

"3 BİN 500 ESNAF HİZMET VERECEK"
Projeye göre yeni sanayi sitesinde 3.500 esnafın hizmet vereceğini aktaran Başkan Mehmet Türkoğlu; "Yeni Sanayi Sitesinde oto sanayi sitesi olacak. Mobilyacılar ve marangozlar sanayi sitesi olacak. Demir doğramacılar ve sıhhi tesisatçılar olacak. Bunun yanında kurtarıcılar, vinçlerin sanayisi olacak. Hurdacılar sanayi sitesi yapılacak. Mermerciler sanayi sitesi olacak. Matbaacılar, gıdacılar ve toptancılar için ayrı bir bölümde yer yapılacak. İlk olarak oto sanayi sitesinden başlayacağız. Şuan 1000 esnafımız başvuru yaptı. Projemiz geleceğe yönelik olduğu için 3.500 esnafın hizmet vereceği bir proje hazırladık" ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol