Öne Çıkanlar BİK Ortak Manşet Çağrısı İçin Basına Teşekkür Etti Koronavirüste can kaybı 108 oldu Türk KadınKonseyi Destek Verenlere Teşekkür Etti. Kahreden haber: 33 Askerimiz Şehit Oldu Milletvekili Balık: Süreci Her Boyutu İle Tavizsiz Yönetmek İçin Gayret Ediyoruz

Bu haber kez okundu.

Elazığ'dan 81 İle Teneffüs Enerjisi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un öğrenciler okula döndüklerinde, ilk ders gününün ilk teneffüsünü 40 dakika yapacaklarını açıklamasının ardından Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, öğrencilere orcik sözü verdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum.

Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız” demişti.

Bakan Selçuk’un bu açıklamasının ardından Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ’dan 81 ile 81 okula öğrencilere orcik göndereceklerini açıkladı.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Bakan Selçuk’un paylaşımını alıntılayarak “Bu kadar uzun teneffüse bolca enerji gerekir...

Sn. Bakanım; çocuklarımızı mutlu kılan bu güzel çağrınıza, Elazığ’ın meşhur ürünü, mutluluk kaynağı Orcik ile katılmak istiyoruz.

Çocukların enerjisi, yenilebilir enerji olan Orcik ile Elazığ’dan gelsin” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da yaptığı paylaşımda "Çocuklarımızı okula döndükleri ilk derse enerji dolu başlamaları için orcikle karşılamak istiyoruz.

81 ilden 81 okula orcikler Aziz şehirden" ifadesine yer verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol