Öne Çıkanlar Gürkan Ailesinin Acı Günü İşadamı kaldığı otelde ölü bulundu Mutfak Tüpünden Sızan Gaz Bomba Gibi Patladı Sağlık Müdürü Polat: Ciddi Bir Vaka Artışı Yaşamamıştır Beni Kurtarın Çığlığı!

Bu haber kez okundu.

Elazığ’da Vaka Sayısı Arttı

Son günlerde vaka sayısı görülmeyen Elazığ’da il dışından gelenlerden kaynaklandığı belirtilen testlerde pozitif sayısının 10 olduğu ifade edilerek kısıtlama kuralına uymayan 32 kişiye 100 bin 800 TL para cezası kesildiği belirtildi.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, yaptığı açıklamada “Kolluk marifetiyle sokağa çıkma kısıtlaması ve ve il dışından gelenler için uygulanan 14 gün karantina uygulaması konusunda sıkı denetim yapan valiliğimiz, sokağa çıkma yasağını ihlal eden 20 kişi ve karantina kuralına uymayan 12 kişi hakkında 100 bin 800 TL idari para cezası uygulandı” dedi.

Daha önce yeni vakalar görüldüğünü ve il dışından gelen herkesin 14 gün karantinada kalacağını açıklayan Vali Çetin Oktay Kaldırım bugün tekrar uyardı.

Vali kaldırım Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, il dışından gelenlerin 14 gün karantinada kalmaları gerektiğini hatırlatarak, “Sevgili Elazığlılar, salgınla il olarak başarılı bir mücadele verdik, vermeye devam ediyoruz.

Ülke genelinde tedbirlerin aşama aşama kaldırıldığı bu dönemde ilimizde 10 olan yatan vaka sayısının artmasını engellemek artık tamamen size bağlı.

Sağlık sokakların boş kalmasında” Dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol