Öne Çıkanlar Doğukentte Kaza: 2 Yaralı 2.300 Metre Kaçak Balık Ağı Ele Geçirildi Orduevi Katlı Kavşak Yıkılıyor! Zaman aşımına uğrayacak emanet ve alacaklara ilişkin duyuru İl Hıfzıssıhha Meclisi Yeni Tedbirler Aldı

Bu haber kez okundu.

Elazığ’dan 3 Takım Bal’da!

Türkiye Amatör Ligleri’nin tescil edilmesiyle birlikte, Elazığ futbolu gelecek sezon Bölgesel Amatör Lig’de 3 takımla temsil edilecek…

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Bölgesel Amatör Lig’de ilgili kararını açıkladı. Buna göre ilimizden 1.Amatör Küme Futbol Ligi’ni puantaj olarak ilk 2 sırada tamamlayan Yolspor ve Kovancılarspor BAL’a alındı. Düşmenin de olmadığı ligde gelecek sezon 3 takım ilimizi temsil edecek.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu, yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig ve yerel liglerde mücadele edecek takımları belirledi. Normal statüde Bölgesel Amatör Lig’de takımla temsil edilen Elazığ, yapılan girişimlerle yeni sezonda bu ligde 3 takımla mücadele edecek. Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün yanı sıra Elazığ 1. Amatör Küme Futbol Ligi’nde lider Yolspor ve en yakın takipçisi Kovancılarspor, yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele etme hakkı kazandı. TFF Futbol İl Temsilcisi Turgut Kılınç ile Elazığ ASKF Başkanı Mustafa Gür’ün konuya ilişkin ortak açıklamasında;

 “Yoğun çaba ve çalışmalarımız neticesinde 2020-2021 Futbol Sezonunda Bölgesel Amatör Liginde ilimizi artık 3 takımla temsil etme hakkını almış durumdayız.

İlimizde yaşanan Deprem sonrasında yaralarımızı kısa süre içerisinde sararak liglerimizi devam ettirmiştik. Ancak Dünya genelinde yaşanan Pandemi sonrasında liglerimiz Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ertelenmişti.  Bilim Kurulunun tavsiye kararlarına istinaden ligler oynatılmayarak mevcut haliyle tescillendi. İlimiz 2. Amatör küme liginden 9 takımımızı 1. Amatör küme ligine yükselterek bir ilke imza atmış olduk. İlimiz 1. Amatör Küme ligi ile ilgili karar ise Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu ve Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulunun ortak toplantısı sonucu alınarak TFF Yönetim Kurulu kararı ile liglerimiz tescillenmiştir. Elazığ ASKF olarak ilimizde yaşamış olduğumuz üzücü deprem sonrasında ilgili kurullarla defalarca görüşerek ilimizden ilk 4 takımın Bölgesel Amatör Lige alınması teklifinde ısrarcı olduk. Ancak yapılan istişareler sonrasında sadece ilimiz 1. Amatör Küme’de ligde puantaj olarak ilk 2 sırada yer alan takımların Bölgesel Amatör Ligine yükselmeleri konusunda bizlere alınan karar bildirilmiştir.

Yani 2020-2021 Futbol Sezonunda Bölgesel Amatör Liginde ilimizi artık 3 takımla temsil edeceğiz. Ayrıca ligde daha önceden küme düşen takımlarımız hariç, diğer takımlarımız için bu sezon küme düşme uygulaması olmayacaktır.

Bölgesel Amatör Lige yükselen Yol Spor ve Kovancılar Spor takımlarımızı tebrik ediyor, önümüzdeki sezon BAL Liginde oynayacak olan Fırat Üniversitesi Spor, Yol Spor ve Kovancılar Spor takımlarımıza başarılar diliyoruz.

Bu işte emeği geçen başta TASKK Genel Başkanımız Ali Düşmez olmak üzere TASKK Yönetim Kuruluna ve çok değerli ASKF yönetim kurulu arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İlimize hayırlı ve uğurlu olsun”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol