Öne Çıkanlar TÜRK İSTİKLAL PLATFORMU Mehter Takımı ve Kürsübaşı Orkestrası MİSAŞ Hediyeleri Sahiplerini Buldu Afet ve Acil Durum Konulu Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi 60 Yıldır Atıl Halde Bulunan Bina Restore Edilecek

Bu haber kez okundu.

Elazığspor’dan Erteleme Tepkisi!

Elazığspor Futbol Şube Sorumlusu Zafer Yetiş koronavirüs nedeniyle ertelenen Bayburt Özel İdarespor Maçı konusunda önemli açıklamalarda bulundu…

Rakip takıma geçmiş olsun mesajında bulunan Yetiş, art niyetli kulüplerin bu durumu kötüye kullanmaması adına Türkiye Futbol Federasyonu’nun daha ciddi tedbirler alması gerektiğine vurgu yaptı.

Elazığspor olarak bu maça çok iyi hazırlandıklarını ve iyi motive olduklarını ifade eden Zafer Yetiş; “ Özellikle ben Bayburtspor’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Maalesef dünyamızda vuku bulan bu virüs rakip olan Bayburtspor’da da görüldü. Federasyonun bu ilerde biraz daha ciddi manada eğilmesini istiyorum. Art niyetli bir kulüp istediği zaman bu durumu kullanarak maçını iptal ettirebilir.

O şehrin takımı maça hazır değilse bu virüs işin lehine kullanabilir. Maçı iptal etmek adına belli şeylere başvurabilir. Ben Bayburtspor böyle yaptı demiyorum.

Yanlış anlaşılmasın. Fakat TFF’nin bu işe daha ciddi yaklaşması lazım. Belirli kriterler koyması lazım. Nihayetinde bunlar ligde mücadele eden takımlar.

Bir takımın 23 futbolcusunun çalışanı ile birlikte virüse yakalanması çok ciddi bir olay. Bizde de yakalanan futbolcularımız oldu.

Ama biz önlemlerimizi aldık. Allah’a şükür virüs ile mücadelemizi ciddi bir şekilde yaptık. Kimseye bulaşmadan tedbirlerimizi aldık.

Futbolcularımız şuan sağlığına kavuştular. Ve takımla beraber çalışmalarına başladı. Ben buradan hem futbol kulüplerimize hemde federasyonumuza bu konuda daha ciddi olmalarını, önlemlerini daha üst seviyede yapmalarını istiyorum.

Çünkü bizim içinde büyük yük ve masraf. Buradan Bayburt’a gittik o kadar masraf, çile.  Sonucunda maç ertelendi, bizlerde tabiî ki çok üzüldük.

Çünkü bizim takımımız hazırdı. İyi motive olmuştuk bu maça. Ne yapalım takdiri ilahi.

Yapacak bir şey yok.  Takımımız bugün dönecek (Pazar). Bizde başkanla çıkacaktık.

Böyle olunca kaldık. Mecburen takımımız maç saatini beklemesi lazım. Hakem ve temsilcilerin raporu doğrultusunda geri dönecekler.”diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol