Öne Çıkanlar FABRİKA KAPATILDI Bu Çalışma Kovid 19un Tedavisine Işık Tutacak Ödüller Sahiplerini Buldu ELAZIĞ SINIFI GEÇMEDİ SORUNLAR BİTMEDİ

Bu haber kez okundu.

ELMÜTDER'den İnşaat Ustalarına Jest

 Bu kapsamda ELMÜTDER, boyacı, duvarcı, alçı sıvacı, alçı plakacı, sıvacı, seramik karo ustası ve ısı yalıtımcı meslek dallarında çalışan ustaların; uluslararası alanda akredite edilmiş ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ sahibi olmaları için MEYEM Mesleki Yeterlilik Ve Belgelendirme Merkezinin başlatmış olduğu işbirliği protokollerini destekliyor.  

BELGE ALMAYANA 950 TL PARA CEZASI

5544 Sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Kanunu’na göre 143 meslekte Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu bulunuyor. Yasaya göre belgesiz işçi çalıştıran işverenlere, kişi başı 950 TL para cezası uygulanıyor.

Konu ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl, "Mesleki Yeterlilik Ve Belgelendirme Merkezi tarafından yapılacak sınavlara, üretici firmalar sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde sponsor olmaktadır.

Sınava katılmak isteyen ustaların sınav ücretleri üretici firmalar tarafından karşılanmakta olup, ustalardan hiçbir ücret talep edilmemektedir. Bu hizmetten faydalanıp, yurt dışında da geçerli olan mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen söz konusu meslek erbapları, ELMÜTDER’ e 0549 248 11 23 numaralı telefonlardan başvurabilirler" dedi.

Başkan Avcıl, "ELMÜTDER olarak zorunlu mesleklerde çalışan tüm ustalarımızı, Mesleki Yeterlilik belgesini alması konusunda uyarıyor ve destekliyoruz" ifadelerinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol