Öne Çıkanlar Altun Dilencilere Ceza Yağdı Kuralar yeniden başlıyor Mini Konserlerle 23 Coşkusu Başkan Dumandağ ve Ticaret Borsasından Kampanyaya Destek

Bu haber kez okundu.

EVDE KAL ELAZIĞ

Rize, Van, Yozgat ile Malatya, Tunceli’nın bazı belde , köy ve mahallelerindeki corona virüsü tedbiri kapsamında karantina uygulamaları başlatıldı. Bu kapsamda “ELAZIĞ EVDE KAL” diyoruz.

Van'ın Başkale ilçesine bağlı Esenyamaç Mahallesi ile Çatak ilçesine bağlı Çemik ve Tellikaya mezraları ve Tunceli'nin Mazgirt ilçesine bağlı Geçitveren köyünde de karantina uygulamaları başlatıldı. karantina kararlarının İstanbul temaslı hastalardan dolayı olması dikkat çekti.

Corona virüsü tedbirleri kapsamında Rize merkeze bağlı Kendirli beldesi ile yakınında bulunan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri, Van’ın Çaldıran ilçesinin Han Mahallesi, Yozgat’ın Çekerek İlçesine bağlı Yukarıkarahacılı köyü ve Malatya’nın Kuluncak ilçesine bağlı Kaynarca Mahallesi karantinaya alınmıştı. Karantinaya alınan yerler arasına Van’dan iki mahalle, Tunceli’den de bir köy katıldı. Öte yandan karantinaya alınan yerlerde son durum ve uygulamanın sebebi de belli oldu.

VAN’DA SAYI ARTIYOR

Van’ın Çaldıran ilçesindeki Han Mahallesi’nin ardından İran sınırındaki Başkale ilçesine bağlı Esenyamaç Mahallesi ile Çatak ilçesine bağlı Çemik ve Tellikaya mezraları da corona virüsü nedeniyle karantinaya alındı. 2 pozitif vakanın olduğu mahalle ve mezralara, araçların giriş ve çıkışlarına izin verilmiyor.

İstanbul’dan Van’ın İran sınırındaki Başkale ilçesine bağlı Esenyamaç Mahallesi’ne gelen bir vatandaşın rahatsızlanması sonucu kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalede corona virüsü tespit edilmesi üzerine, mahalle karantinaya alındı. Dışarıdan gelen kişinin mahallede temas ettiği kişiler tek tek tespit edilerek ateşleri ölçülüp, sağlık taramasından geçiriliyor.

ÇATAK DA KATILDI

Çatak ilçesine bağlı Çemik ve Tellikaya mezralarında da bir kadında corona virüsü  tespit edilmesi üzerine, güvenlik güçleri mahallenin giriş çıkışlarını kapatarak karantinaya aldı. Mezrada kadının temas ettiği kişiler de tespit edilerek, sağlık taramasından geçirilmeye başlandı.

TUNCELİ DE EKLENDİ

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Mazgirt ilçesine bağlı Geçitveren köyünde, 2 kişide corona virüsü testinin pozitif çıkması üzerine köyün karantinaya alındığını söyledi.

İstanbul'dan gelen bir ailenin 85 yaşındaki bir kadın ve 70 yaşındaki erkek vatandaşımızda rahatsızlandı sonrasında ise Tunceli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Yapılan testler sonucunda corona virüsü testlerinin pozitif çıkması nedeniyle iki vatandaşımız hastanede tedavi altına alındı.

Mazgirt ilçesinde bulunan Geçitveren Köyü ise karantina altına alındı. Erken tanı testini bekliyorlar corona virüsü belirtisi olanlara test uygulanacak.

ELAZIĞ'DA KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ ARTTIRILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında Pandemi Kurulu oluşturuldu.

İlk toplantısını yapan Kurul, Elazığ'da alınması bazı tedbir kararları aldı.  

KAPALI ÇARŞI GEÇİCİ SÜREYLE KAPATILDI

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın Başkanlığında yapılan Pandemi Kurulu toplantısı sonucunda, Kapalı Çarşı yönetimiyle alınan ortak karar sonucu Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kapalı Çarşı geçici süreliğine kapatıldı.

HARPUT'TA PİKNİK ALANLARI VE ZİYARET MEKANLARI KAPATILDI

Elazığ'ın Harput Mahallesinde Koronavirüs tedbirleri kapsamında piknik alanları, ören yerleri ve vatandaşların yoğunluk oluşturduğu ziyaret mekanları kapatıldı.

ŞEHRİN GİRİŞ NOKTALARINDA  KONTROLLER YAPILMAYA BAŞLADI

Pandemi Kurulunda alınan karar gereği seyahat kısıtlamaları ile ilgili şehrin giriş noktalarında  kontroller yapılmaya başladı. Ayrıca kontroller  esnasında kontrol ekipleri tarafından vatandaşların ateşleri ölçülerek tedbirli olmaları yönünde uyarılarda bulunuldu.

PTT MERKEZ BİNASI TADİLATA ALINDI

Elazığ Merkez PTT Hizmet Binası tadilata alındı. Tadilat nedeniyle kurum binasının bir süre hizmet vermeyecek.  Koronavirüs tedbirleri kapsamında 'evde kal' uyarılarına rağmen bazı kurum ve kuruluşlarda yoğunluk yaşanmıştı. Yoğunluğun yaşandığı kurumlardan biri de PTT hizmet binasıydı. Koronavirüs hastalığının hızla yayıldığı bu günlerde PTT binası önündeki yoğunluk tepki toplamıştı.

PTT merkez binasının bu süreçte tadilata alınması, yaşanan tedirginliği ortadan kaldırdı.

ELAZIĞ'DA PANDEMİ KURUL KARARLARINA UYULUYOR

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın başkanlığında yapılan Pandemi Kurulu toplantısında piknik alanları, ören yerleri ve vatandaşın yoğunluk oluşturduğu ziyaret alanları kapatılmıştı.  Bu kararın ardından Hazar Gölü etrafındaki  piknik alanları ve mesire yerleri başta olmak üzere kentteki diğer mesire alanlarınında boş olduğu, vatandaşlarımızın Pandemi Kurul kararlarına uyduğu görüldü.

Anahtar Kelimeler:
EVDE KAL ELAZIĞ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol