Öne Çıkanlar MHP İl Başkanlığından 25 Bin TL destek İki Aylık Maaşını Bağışladı BİK Ortak Manşet Çağrısı İçin Basına Teşekkür Etti Evine gitmemekte ısrar eden 6 kişiye para cezası uygulandı İşadamı Veysel Demirci Okul Yaptıracak

Bu haber kez okundu.

F.Ü Hastanesinde Pandemi Acil Polikliniği Açıldı

Yüksek Ateş, Öksürük ve Solunum Yetmezliği çeken hastaların Fırat Üniversitesi Acil servisine değil, onun yanında yeni hizmete başlayan Pandemi Acil Polikiliniğine başvurmaları gerekmektedir.

Bulaşıcılığı yüksek olan Coronavirüsünün yayılmasının önlenmesi için böyle bir önlem aldıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Demirdağ, " Pandemi Acil Servis Polikliniği eski Plastik Cerrahi servisinin yerine kuruldu. Girişi Acil servisimizin diğer tarafından kantinin hemen yanından olacak. Bu şüphe ile gelen hastaların Hastane ve diğer acil servisle hiçbir alakaları olmayacak.

Tedavileri burda yapılacak. Poliklinikte Enfeksiyon Hastalıkları, Gögüs Hastalıkları ve Dahiliye bölümlerimizden hocalarımız olacak. Bu salgın virüsün yayılmasının önlenmesi noktasında Fırat Üniversitesi Hastanesi olarak bütün tedbirlerimizi aldık. Öte yandan Acil servisimizde de çeşitli tedbirler aldık. Bekleme salonundaki oturakları kaldırdık. Acile gelen hastaların giriş yaptırdıkları yere uyarı işaretleri çektirerek 1 metre kuralına uymalarını sağladık" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol