Öne Çıkanlar Bulut ve Şerifoğulları Karakoçan İlçesini Ziyaret Etti Baskil MYO Bünyesindeki Bölümlere Öğrenci Alınacak Fırat Üniversitesi Yöneticileri ve Rehber Öğretmenler Toplantıda Buluştu 15 Temmuz

Bu haber kez okundu.

F.Ü Öğrencileri TEKNOFEST’te Elazığ'ı Temsil Ediyor

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 6 ay önce Tasarım ve İnovasyon Merkezi kurulmuştu. TEKNOFEST’e katılmak isteyen Fırat Üniversitesi mühendislik bölümü öğrencileri aylar önce açılan bu merkezde iki roket üretimini gerçekleştirdi.

Hazırlanan "TRoket" isimli roket orta irtifa kategorisinde 516 takım arasında 7'nci, "GökRuh" adlı roket ise alçak irtifa kategorisinde 534 takım arasında 5'inci olarak TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde finalde yarışmaya hak kazanmıştı. ROKETSAN ve TÜBİTAK SAGE yürütücülüğünde düzenlenen roket yarışması Tuz Gölü'nde başladı.

Alçak irtifa kategorisinde hazırlanan “GökRuh” adlı roketin atışının ardından Orta irtifa kategorisinde hazırlanan ‘troket’ adlı rokette atışını gerçekleştirdi.

Nefeslerin tutulduğu o anlarda Elazığ’da üretimi yapılan ‘troket’ adlı roket başarıyla atışını tamamladı. O anlarda yarışmada Elazığ’ı temsil eden öğrenciler ve danışmanları büyük sevinç yaşadı.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol