Öne Çıkanlar Bu Çalışma Kovid 19un Tedavisine Işık Tutacak Emeklilerin bayram ikramiyesi alacağı tarih belli oldu İlk Bağış Validen Vali Fahri Bey Işıl Işıl Göktaşı Düştü

Bu haber kez okundu.

Hamzabey İçme Suyu Şebekelere Ulaştırıldı

Suyun şebekelere ulaştırılması nedeniyle Karşıyaka Arıtma Tesislerinde düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları “Elazığ’ımızın en büyük sorunlarından bir tanesi olan içme ve kullanma suyu sorununu bugün çözüme kavuşturuyoruz.

Şehrimize hayırlı olsun.” dedi. Hamzabey İçme Suyu Barajı çalışmalarının DSİ tarafından 2012 yılında başlatıldığını ve yoğun bir şekilde sürdürülen çalışmalar doğrultusunda 81 km uzunluğundaki ana isale hattı ile Karşıyaka Arıtma Tesisine ulaştırıldığını, şehir içi dağıtım hattı ihalesinin yapılamamasından dolayı şehrin iki yıldır su problemi yaşadığını ifade eden Başkan Şerifoğulları, şunları kaydetti. “Bu sorunun çözümü için yaptığımız istişareler sonucunda 5 km’lik dağıtım hattıyla suyu depolarımıza ulaştırdık.

Tüm kontroller yapıldı. Bugün itibariyle saniyede 300 litrelik suyu şehrimize kazandırmış olacağız. Bundan sonraki aşamada saniyede 300 litrelik su, ilimizin 3-5 yıllık sorununu çözecektir.

Akabinde de DSİ Genel Müdürlüğü tarafından şehir içi dağıtım ihalesi yapılacak. Ve suyun tamamı şehrimize ulaşmış olacak.

Bu noktada Bakanlığımıza, DSİ Genel Müdürlüğümüz ve Bölge Müdürlüğümüz yetkililerine teşekkür ediyorum.

Ve özellikle de bu kadar kısa sürede sorunu çözen mesai arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki etapta yapacağımız iş Elâzığ’ın alt yapı sorununu çözmek olacaktır. Bu konuda işin takipçisiyiz.

Ekim sonunda veya Kasım ayı başında altyapı ihalesini yaparak, suyumuzu yeni hatlarımızla ulaştırmak istiyoruz.

Biz sorunları günü birlik çözmüyoruz ama bu günü de hiçbir zaman es geçmiyoruz. 15 aylık görev süremiz boyunca ilimizin kangrenleşmiş sorunlarını bir bir çözmeye başladık. Su problemi de bunlardan bir tanesidir.

Odun ambarı problemi bunlardan bir tanesidir. Fuar Alanı ve Kongre Merkezi bunlardan bir tanesidir.

Bu problemleri bir bir çözeceğiz. 5 yıl boyunca da vatandaşlarımıza vaat ettiğimiz projeleri yerine getireceğiz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol