Öne Çıkanlar TÜRK İSTİKLAL PLATFORMU Mehter Takımı ve Kürsübaşı Orkestrası MİSAŞ Hediyeleri Sahiplerini Buldu Afet ve Acil Durum Konulu Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi 60 Yıldır Atıl Halde Bulunan Bina Restore Edilecek

Bu haber kez okundu.

HAYIRSEVER İŞ ADAMI SÖZÜNÜ TUTTU

Elazığ'da meydana gelen depremden sonra eğitim öğretim de yaraların sarılması için hayırsever iş adamı Veysel Demirci tarafından sözü verilen 12 derslikli Lisenin yapım çalışmalarına başlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen "Okullardan Yarınlara" programında yaptığı konuşmada, imkanı olan hayırsever vatandaşları derslik ve okul yapımı için bağışta bulunmaya davet emişti.

12 DERSLİKLİ LİSE YAPTIRACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısının ardından Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, Elazığ'ın Aksaray mahallesinde 12 derslikli Lise yaptıracaklarını açıklamıştı.

Demirci, program sonrasında yaptığı açıklamada; "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleştirilen 'Okullardan Yarınlara' Programında Elazığ Aksaray İmam Hatip Lisesi'nin yapımını bağışçı olarak üstlendik. İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullanmıştı.

ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

İş adamı Veysel Demirci tarafından sözü verilen 12 derslikli Lisenin yapım çalışmalarına başlandı. Yapılan protokol sonrasında Ziver İnşaata işyeri teslimi yapıldı.

Ziver İnşaat, Elazığ Merkez Aksaray  mahallesinde inşaat çalışmalarına start verdi. 12 Derslik okulun kısa sürede tamamlanarak hizmete açılması bekleniyor. Okul, yapımı tamamlandıktan sonra Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredilecek.

İLİMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN

İş Adamı Veysel demirci, yaptığı açıklamada, "Elazığ depreminde hasar gören Aksaray İmam Hatip Ortaokulunun Ziver Holding olarak yapımını üstlenmiştik.

Bugün itibariyle yer teslimini alarak, inşaatına başladık.

İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol