Öne Çıkanlar ASKERİ HASTANE KONTROL VE ÖNLEME MERKEZİ YAPILMALI İki Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü Minik Milanın Bayrak Aşkı Beyhan Beldesi Güzelleşiyor Bariyerler Kaldırıldı

Bu haber kez okundu.

İpek Yolu Projesinin Su İhtiyacı DSİ Tarafından Karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son derece önem verdiği, yakından takip ettiği ve yakın zamanda açılışını gerçekleştireceği özel bir proje olan Elazığ İpek Yolu Uluslararası Çocuk Ve Gençlik Projesi, Elazığ il merkezinde 225.000 m2 alan üzerinde inşa ediliyor.

 Çocuk ve gençlere yönelik tematik eğitim, organik tarım ve hayvancılık, doğa bilimleri, kültürel ve sportif faaliyetler, bilimsel ve teknolojik faaliyetlerde hizmet verecek olan  proje çevre düzenlemesiyle de dikkat çekiyor.

İpek Yolu Projesi alanı içerisine 5800 adet fidan, 30.000 adet süs bitkisi ve 2.000 metrekare çim alanı oluşturuldu. Söz konusu fidan, süs bitkisi ve çim alanının sulanması işi  için Devlet Su İşleri 9. Bölge Müdürlüğü sondaj çalışması yaptı.

Söz konusu alanda açılan 150 m, 180 m ve 240 m derinliğinde ki 3 adet su sondaj kuyusu ile projede ihtiyaç duyulan suyun karşılanacağı belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol