Öne Çıkanlar ASKERİ HASTANE KONTROL VE ÖNLEME MERKEZİ YAPILMALI İki Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü Minik Milanın Bayrak Aşkı Beyhan Beldesi Güzelleşiyor Bariyerler Kaldırıldı

Bu haber kez okundu.

İşin İçinden Yine Elazığ Çıktı !

Haber Erek internet sitesinin yaptığı haberde, AKP Gaziantep İl Yönetim Kurulu’na girdikten sonra peş peşe kamu ihalelerini alan Ali Uncuoğlu’nun inanılmaz yükselişi sürüyor.

Uncuoğlu’nun ortak olduğu şirket, 5 yılda çoğu Devlet Malzeme Ofisi olmak üzere kamu kurumlarından 230 ihale aldı. Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Uğur Kalkan, “25 milyon lirayı bulan işler aldı.

AKP yönetimine girmeseydi bu kadar ihale alabilir miydi” diye sordu.

CHP Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel de “Rekorlara girecek başarı!” dedi.

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre, AKP Gaziantep İl Yönetim Kurulu üyesi Ali Uncuoğlu’nun ortak olduğu Arge Grup Bilişim şirketinin, çoğu Türkiye genelindeki Devlet Malzeme Ofisi (DMO) olmak üzere kamu kurumlarından 5 yılda toplamda 230 ihale aldığı ortaya çıktı. İhale işleri arasında masaüstü bilgisayar, bilgisayar masası, mouse seti, monitör, tarayıcı, A3 fotokopi makinesi ve mal alımı gibi kalemler var.

Onlarca ihalenin toplam tutarı ise yaklaşık 14 milyon TL’yi buluyor. Cumhuriyet, şirketin sadece Maliye ve Hazine Bakanlığı’na bağlı DMO Gaziantep Bölge Müdürlüğü’nden 2015 - 2019 tarihleri arasında yaklaşık 130 ihaleden 10 milyon TL aldığını kamuoyuna duyurmuştu.

EN YÜKSEK TUTARLI FATURAYI FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NE KESMİŞ.

Sitenin haberine göre en yüksek fatura Elazığ Fırat Üniversitense kesildiği iddia edilmiş.

Şirketin kazandığı ihalelerin Gaziantep ile sınırlı kalmadığı ve DMO’nun İstanbul, İzmir, Urfa, Elazığ, Diyarbakır, Van ve Ankara şubelerinden de ihale aldığı ortaya çıktı. Şirket, Sağlık Bakanlığı ve geçmiş dönemde İSKİ Genel Müdürlüğü’nden de ihale almış. Şirket, bu süreçte en yüksek tutarlı faturayı Fırat Üniversitesi’ne kesmiş.

Bu haberin ardından Fırat Üniversitesi Hastanesinin konuyla ilgili olarak yapacağı açıklama meraka ediliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol