Öne Çıkanlar Bu Çalışma Kovid 19un Tedavisine Işık Tutacak Emeklilerin bayram ikramiyesi alacağı tarih belli oldu İlk Bağış Validen Vali Fahri Bey Işıl Işıl Göktaşı Düştü

Bu haber kez okundu.

Karahan, Yaylacıların Sorunlarını Dinledi

Erimli yaylalarında küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin yaşam koşullarını yerinde görüp incelemek ve sorunlarını gidermek için bir arada olduklarını söyleyen İl Müdürü Karahan; "Yetiştiricilerimiz yaylalarda gece gündüz her türlü riske karşı, zor şartlarda çalışıyor. Tüm zorluk ve sıkıntılara rağmen üretimlerine devam ederek, ülke ekonomisine katkıda bulunuyorlar" dedi.

Karahan, bölgenin bitki örtüsü açısından oldukça zengin bir yer olduğunu belirterek, "Bu zenginlikten dolayı belki de ülkemizin en kaliteli keçi peynirleri burada üretiliyor. Erimli 'de üretilen ürünlerin katma değeri yüksek ürünlere dönüştürülmesi için Tarım ve Orman Bakanlığının önemli destekleri var. Sizler sürekli üretimin içinde olduğunuz ve yoğun çalıştığınız için bu desteklerden ya haberiniz olmuyor ya da destekleri kullanamayacağınızı düşünüyorsunuz. Yapmış olduğumuz ziyaret ile kullanabileceğiniz tarımsal destekler hakkında bilgi vererek, desteklerden en iyi şekilde faydalanmanızı ve yaşam koşullarınızın daha iyi olmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol