Öne Çıkanlar MHP İl Başkanlığından 25 Bin TL destek İki Aylık Maaşını Bağışladı BİK Ortak Manşet Çağrısı İçin Basına Teşekkür Etti Evine gitmemekte ısrar eden 6 kişiye para cezası uygulandı İşadamı Veysel Demirci Okul Yaptıracak

Bu haber kez okundu.

Karakoçan Belediyesi Suda İndirim yaptı

Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba ilçelerinde durumun sakin olduğunu vatandaşların yüzde 80’inin dışarı çıkmadığını ilçede çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

YURT DIŞINDAN GELEN 2 KİŞİ ELAZIĞ’A SEVK EDİLDİ

Başkan Ayhan Akbaba Yurt Dışından ilçelerine gelen 2 kişinin Elazığ’a sevk edildiğini belirterek,  İlçemizde durumlar sakin, % 80’i içeride. % 10-15’lik işi olanlar dışarıda. Bunun haricinde bir sıkıntımız yok. Geçtiğimiz günlerde şüphelenilen 2kişi vardı getirildi. Yurtdışından geldikleri için Elazığ’a götürüldüler. Bu vatandaşlarımızın etkileşimde bulunduğu kişiler içinde çalışmalarımız devam ediyor. Fransa’dan gelen 2 kişi. Öyle bir yaygara var. Yine biliyorsunuz bizim vefa gurubu 153-112 polis ve jandarma vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Bizlerde belediye olarak günü birlik temizlik ve dezenfekte işlemlerini sürdürüyoruz.” Dedi.

SUDA YÜZDE 50 İNDİRİME GİDİLDİ

Belediye Başkanı Ayhan Akbaba ilçede temizliklerin daha iyi yapılması için su tüketim ücretlerinde indirime gittiklerini ifade ederek, “Suda da vatandaşlarımızı daha rahat temizliğini yapsın diye yüzde 50 bir indirime gittik. Zaten bundan önce bir 3 ay erteleme yapmıştık Haziran sonuna kadar. Bundan da vazgeçtik sadece su olmak kaydıyla yüzde 50 su da indirim kararı aldık. Biliyorsunuz belediyeler borç batağında ve sıkıntılı ama bu adımı atmak zorundaydık. Başta erteleme yaptık ama yüzde 50 indirim yaptık. Vergilerin hepsini erteledik. 3 boyunca almayacağız. Yasal faize tabi tutulmadan alınacak. Sadece su da yüzde 50 indirimli olacak. “ Diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol