Öne Çıkanlar Türk KadınKonseyi Destek Verenlere Teşekkür Etti. Milli Badmintoncu İdmanlarını Evde Yapıyor 62 Kamu Kurum ve Kuruluşuna 6.219 İlave Atama Gerçekleştirilecek MHP İl Başkanlığından 25 Bin TL destek Elazığ Halkı Pandemi Kurul Kararlarına Uyuyor

Bu haber kez okundu.

Kur'an Kursları da Uzaktan Eğitim Yapıyor

Kur'an kurslarında hafızlık ders dinlenmeleri ve yüzüne dersler Whatsapp üzerinden dinleniyor.

Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulların tatil edildiğini açıklamasıyla birlikte Kur'an kurslarımız da iki hafta boyunca (16 Mart-29 Mart arası) tatil edilmişti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafızlık Kur'an kurslarımızda eğitime ara verilmesi sonrasında uzaktan eğitim yoluyla hafızlarımızın ezberlerini dinlemeye devam ediyoruz.

Elazığ’da bulunan Altınçevre, Harput Hacı Hamdi Başaran, Abdullah Nazırlı ve Haydar Baba Hafızlık Kur'an Kurslarındaki öğrencilerimiz hocalarına telefonla görüntülü olarak derslerini dinletmeye devam ediyor.

Koronavirüstedbirleri nedeniyle evlerimize çekildiğimiz bu süreçte öğrencilerimizin ders kaybı yaşamaması için Kur'an kursu hocalarımız elinden gelen gayreti göstermektedirler.

Bu anlamda hocalarımıza, öğrencilerimize ve hassasiyet gösteren öğrenci velilerimize çok teşekkür ediyorum. Rabbim en kısa zamanda bu zor günleri atlatmamızı nasip etsin."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol