Öne Çıkanlar Sağlığı ELAZIĞ SINIFI GEÇMEDİ İlim Yayma Cemiyetinden Çocuklara Yönelik Etkinlik Depremde yaralanan vatandaşlar evlerinde ziyaret edildi Korona virüsü önlemleri

Bu haber kez okundu.

Memur-Sen Israrcı!

Taleplerini Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın aracılığı ile İçişleri Bakanlığına ileten memurlar, Cumhurbaşkanı'ndan bu konuda müjde bekliyor.

Memur Sen Elazığ İl Temsilciliğinden, konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "24 Ocak'ta ilimizde yaşanan deprem felaketi sonrasında Memur-Sen İl Temsilciliği ilgili makamlara bir dosya iletmişti.

Dosyada yer alan talepler arasındaki 'Deprem Tazminatı' konusu Cumhurbaşkanının onayı ile Elazığ merkez ve Sivrice ilçesine 6 ay süreyle deprem tazminatı ödenmesi şeklinde kabul gördü. Ancak kararın Elazığ merkez ve tüm ilçeleri kapsaması gerektiğini Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim BAHŞİ, yaptığı basın açıklaması ile tekrar dile getirmişti. Sonrasında Memur-Sen Genel Merkezi tarafından 15 Haziran 2020 tarihinde 'Deprem Tazminatının' Elazığ merkez ve tüm ilçelerini kapsayacak şekilde uzatılmasını içeren talep yazısı Cumhurbaşkanlığına iletildi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 14 Temmuz 2020 tarihli bir uzatma talep yazısı da İç İşleri Bakanlığına yazıldığını dile getirerek tazminatın 6 ay daha uzatılması gerektiğini belirtmiş ve bunu İç İşleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile yüz yüze görüşerek de dile getirmiştir. Bu bilgileri de attığı twet ile de tüm kamu oyuyla paylaşmıştır. Bu konuda gerekli hassasiyeti gösteren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın da gayretleri ile 'Deprem Tazminatının' Elazığ merkez ve tüm ilçeleri için uzatılması müjdesini Cumhurbaşkanımızdan bekliyoruz.

Anahtar Kelimeler:
Memur-Sen Israrcı!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol