Öne Çıkanlar PTT Merkez Binası Tadilata Alındı Hasar Tespitte İtiraz Süreci Başladı Milletvekili Balık: Süreci Her Boyutu İle Tavizsiz Yönetmek İçin Gayret Ediyoruz Milletvekili Erol Mermutlu ve Görür ile bir araya geldi Depremzede Sporculara Yardım Eli

Bu haber kez okundu.

Milletvekili Erol;"Elektrik Ve Doğalgaz Borçlarının Ertelenmesi, Resmi Gazetede Yayınlanması İle Yürürlüğe Girecek"


24 Ocak'ta yaşanan 6.8'lik depremin  ardından yaraların sarılması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Son olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülen ve kabul edilen elektrik ve doğalgaz borçlarının ertelenmesinin yakın zamanda yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Süreçle ilgili bilgi veren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol," Türkiye Büyük Millet Meclis’inde görüşülen Torba Yasanın ikinci maddesinde yer alan afet bölgelerinde elektrik ve doğalgaz ücretlerinin bir yıl faizsiz ertelenmesine yönelik kanun maddesi Meclis’te görüşülerek kabul edilmiştir.  

Torba yasanın tümü üzerinde görüşmeler devam ettiği için elektrik ve doğalgaz faturalarındaki bir yıl erteleme henüz uygulamada değil. Uygulamaya geçilebilmesi için, torba yasanın tümünün meclis tarafından onaylanması sonrasında Cumhurbaşkanınca onaylanıp resmi gazetede yayınlaması ile yürürlüğe girecektir. Sürecin takipçisiyim bu ay sonu yürürlüğe girmesini bekliyoruz "dedi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol