Öne Çıkanlar Doğukentte Kaza: 2 Yaralı 2.300 Metre Kaçak Balık Ağı Ele Geçirildi Orduevi Katlı Kavşak Yıkılıyor! Zaman aşımına uğrayacak emanet ve alacaklara ilişkin duyuru İl Hıfzıssıhha Meclisi Yeni Tedbirler Aldı

Bu haber kez okundu.

Öğrenciler İl Müftülüğünü Ziyaret Etti

Somali, Tayvan ve Nijer’li öğrencileri İl Müftü Yardımcısı Hatice Arslan makamında misafir etti.

İl Vaizi Semiha Gerek’in de hazır bulunduğu ziyarette misafirleriyle yakından ilgilenen Müftü Yardımcısı Hatice Arslan; “Üniversite eğitimi almak için ülkemize gelen ve Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ Yükseköğretim Kız Yurdu’nda kalan yabancı uyruklu öğrencilerimizi misafir etmekten çok mutlu oldum. Onlar ilim tahsili için yola çıkarak ülkelerinden ve ailelerinden uzakta zor bir eğitim sürecinden geçiyorlar.

Bizler ise gerek Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV olarak, gerekse İl Müftülüğü olarak daima onların yayındayız.” dedi.

Misafirlerine; Kendilerini asla bir yabancı gibi hissetmemelerini hatırlatan Arslan; “Ne türlü ihtiyacınız olursa olsun hiç çekinmeden bize iletebilirsiniz. Gönlümüz ve kapımız daima sizlere açık…” şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Selami Aydın’ın Kurban Bayramı öncesi kendilerini ziyaret ettiğini belirten öğrenciler Elazığ’da olmaktan mutlu olduklarını ifade ederek, yurt imkânlarını sağlayan yetkililere teşekkür ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol