Öne Çıkanlar Şehir Hastanesinde Mesai Dışı Poliklinik Hizmeti Durduruldu Adıgüzel ve Karabulut Ailelerinin Mutlu Günü Av Sezonu Sona Erdi Kadınlar Gününü Bir Yanımız Buruk Yaşıyoruz İstiklal Marşımız

Bu haber kez okundu.

Okul İnşaatları Hızla İlerliyor

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Gürtürk, inşaatı devam eden okul inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürlüğünün eski hizmet binasının bulunduğu alanda OYAK ve LİMAK tarafından inşaatına başlanan 24 derslikli 2 okul ile birlikte, Fırat Elektrik AŞ tarafından yaptırılan Korgeneral Hulusi Sayın MTAL bahçesinde yapılan 24 derslikli okul binası ve Mustafa Kemal Ortaokulu yerine Kolin İnşaat tarafından yaptırılan 26 derslikli okul binasının inşaatlarında incelemelerde bulunan Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İNŞAATLAR HIZLA İLERLİYOR

Hayırseverler tarafından yapımına başlanan inşaatların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Müdür Gürtürk;“Bugüne kadar 12 hayırseverimiz ile 162 derslikli 9 okul binası, 1 çok amaçlı salon, 1 güçlendirme (orta hasarlı bina) ve bir okul binasına maddi bağış için protokol imzalanmıştır. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak protokol imzaladığımız tüm okulların zemin etüdü ve projelendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Milli Eğitim Müdürlüğünün eski hizmet binasının bulunduğu Akpınar Mahallesindeki alana LİMAK Holding tarafından yapılacak olan 24 derslikli okulun yapımına başlanmıştır.

Milli Eğitim Müdürlüğünün eski hizmet binasının bulunduğu Akpınar Mahallesindeki alana OYAK İnşaat AŞ tarafından yapılacak olan 24 derslikli okulun yapımına başlanmıştır. Fırat Elektrik AŞ tarafından Korgeneral Hulusi Sayın MTAL’nin yerine yapılacak olan 24 derslikli okulun inşaatına başlanmıştır.

Erol Çelik Konstrüksiyon tarafından Hıdır Sever Anadolu Lisesi bahçesine yapılacak olan Çok amaçlı Salonun inşaatına başlanmıştır.

Kolin İnşaat tarafından Mustafa Kemal Ortaokulu’nun inşaatına başlanmıştır. Elazığ Lisesini yaptıracak olan hayırseverimiz Kuveyt Türk bağışını Bakanlığımız hesaplarına yapmış olup en kısa sürede ihaleye çıkılacak ve TOKİ tarafından inşaatına başlanacaktır. Yine İyiliğe Uçanlar Derneği tarafından yapımına başlanan 5 derslikli Anaokulunun % 50’lik kısmı tamamlanarak inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam etmektedir. Esra Zafer Eşref Yıldırım Ortaokulundaki güçlendirme çalışmaları OFTEK İnşaat tarafından tamamlanarak müdürlüğümüze teslim edilmiştir.

Bahçeşehir Okulları tarafından Sivrice ilçemizde bulunan okullarımızın bakım ve onarımı tamamlanarak hizmete hazır hale getirilmiştir. TOKİ ile 176 derslikli 11 okul binası ve 100 öğrenci kapasiteli pansiyon binası yapımı için protokol yapılmıştır. TOKİ’nin yapacağı okulların da tüm işlemleri tamamlanarak yer teslimi aşamasına gelinmiştir. İnşallah TOKİ’de en kısa süre içerisinde bu okullarımızın yapımına başlayacaktır. İl Yapım Programında yani İl Özel İdaresi Bütçesinden 114 derslikli 6 okul daha ilimize kazandırılacaktır.Devlet Yatırım Programı kapsamında 72 derslikli 3 okul binası ve 1 spor salonu yapım işi ile Ağın, Alacakaya, Arıcak ve Karakoçan ilçelerimizde 40 daireli öğretmen lojmanı işlemleri devam etmektedir” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol