Öne Çıkanlar HAYIRSEVER İŞ ADAMI SÖZÜNÜ TUTTU Park Dedeman Otel Güvenli Turizm Sertifikası Aldı HAK SAHİPLİĞİNE 22 BİN 281 BAŞVURU Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen Gürkan Ailesinin Acı Günü

Bu haber kez okundu.

Saadet Partisi İl Başkanlığında Görev Değişimi

Uzun zamandır partinin il başkanlığı görevini yürüten İbrahim Hacıbekiroğlu’nun yerine Abdullah Akın getirildi.

Karamollaoğlu, Elazığ il başkanlığına Abdullah Akın'ı atadı.

Abdullah AKIN Kimdir?

1983 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da  tamamladıktan sonra 2006 yılında Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği  bölümünden mezun oldu. Elektronik Ana Bilim dalında Tezli Yüksek Lisans eğitimini başarıyla tamamladı. 2010 yılında Türkiye’nin ilk LED ampul üretim tesisini Elazığ’da kurdu  ve bu sayede Yılın Mucidi Ödülü, Yılın İnovatif Yatırımı Ödülü, Yılın Sosyal Girişimcisi  Ödülüne layık görüldü. 2018 yılında Türkiye’nin ilk milli ve yerli silah fenerini üretip Deniz Kuvvetlerinin kullanımına sundu ve NATO onay kodu aldı. Savunma, Harp ve Elektronik sanayiine yönelik milli menfaatlere yönelik çeşitli çalışmalara imza attı.

 25 yılı aşkın süre Milli Gençlik Vakfı Ortaöğretim, Merkez İlçe Teşkilatında görev  yürütüp ve Üniversite Teşkilatı başkanlığı icra etti.14 yıl MÜSİAD işadamları derneği üyeliği bulunan Abdullah AKIN derneğin çeşitli kademelerinde görev aldı ve halen MÜSİAD  Yönetim Kurulu üyesidir.

Aynı zamanda illimizde faaliyet gösteren Savunma Uzay ve Havacılık Kümelenmesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesidir.  Abdullah AKIN, 14 Eylül 2020 tarihinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel KARAMOLLAOĞLU, tarafından İl başkanı olarak atandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol