Öne Çıkanlar PTT Merkez Binası Tadilata Alındı Hasar Tespitte İtiraz Süreci Başladı Milletvekili Balık: Süreci Her Boyutu İle Tavizsiz Yönetmek İçin Gayret Ediyoruz Milletvekili Erol Mermutlu ve Görür ile bir araya geldi Depremzede Sporculara Yardım Eli

Bu haber kez okundu.

Sağlık Bakanlığı Sınavsız Personel Alacak

29/6/2009 tarihli ve 2009/15188 Sayılı bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Kamu ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmeliğe geçici madde eklendi.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yürürlüğe giren yönetmelik Resmi Gazetede yayımlandı.

Yönetmeliğe göre, eklenen madde şöyle;

Geçici Madde5 - (1)

"2020 yılı içerisinde  Sağlık Bakanlığında istihdam edilmek üzere temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetleri için alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenebilir. Bu durumda, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan kurayla belirlenir. Sağlık Bakanlığında yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine sırası ile aranan şartları haiz yedek adaylar işe alınır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol