Öne Çıkanlar PTT Merkez Binası Tadilata Alındı Hasar Tespitte İtiraz Süreci Başladı Milletvekili Balık: Süreci Her Boyutu İle Tavizsiz Yönetmek İçin Gayret Ediyoruz Milletvekili Erol Mermutlu ve Görür ile bir araya geldi Depremzede Sporculara Yardım Eli

Bu haber kez okundu.

Türkiye Bankalar Birliği'nin Tavsiye Kararlarını Destekliyoruz

Sayın Cumhurbaşkanımız da Aynı Hususta Uyarılarda Bulunmuştur…

Başkan Arslan değerlendirmesinde, “ 18 Mart 2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Ulusa Sesleniş’ konuşmasında da üzerinde durduğu en önemli konulardan biri finans ve bankacılık sektörünün içinden geçilmekte olunan bu süreçte esnek olması idi. Bu doğrultuda bugün Türkiye Bankalar Birliğinden yapılan açıklamada, ‘Bankacılık sektörü ekonomik faaliyete destek vermeye devam edecek’ ifadesine yer verilmiştir.


Bankalar Birliği, kurumsal firmaların, KOBİ’lerin ve bireysel kesimin kredi taleplerinin hızlıca değerlendirilmesi ve karşılanmasını tavsiye etmiştir.
TBB, üyelerine salgından olumsuz şekilde etkilendiğini tespit ettikleri müşterilerin, ekonomik faaliyetlerinden değil, koronavirüsü salgınından etkilendikleri şeklinde Risk Merkezi'ne bildirilmesini önermiştir. Dünyanın ve buna bağlı olarak Ülkemizin içinden geçmekte olduğu bu tarihi süreçte hiçbir kurumun daha fazla kar etme gibi bir stratejisinin olmaması ve her sektörün ayakta kalmasını sağlayacak tedbirlere ve tavsiyelere uyması gerekmektedir” dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol