Öne Çıkanlar Jandarma Vatandaşı Yalnız Bırakmıyor Bayram İkramiyelerinin Ödeneceği Tarih Belli Oldu Harputta piknik alanları ve ziyaret mekanları kapatıldı Elazığda okul yaptıracak 9 Sınavın Tarihi Ertelendi

Bu haber kez okundu.

VALİ KALDIRIM'DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Vali Kaldırım mesajında, en yüce makama yükselişini ifade eden Miracın, Hz. Peygamberin şahsında insanlığa sunulmuş ulvi bir yükselişin sembolü olduğunu belirtti.

Miraç Kandili'nin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni eden Vali Kaşdırım, şu ifadelere yer verdi:

"Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed S.A.V’in Yüce Allah’ın sonsuz kudretiyle bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya oradan da Sidretü’l Münteha olarak tesniye edilen en yüce makama yükselişini ifade eden Miraç, Hz. Peygamberin şahsında insanlığa sunulmuş ulvi bir yükselişin sembolüdür.

Bu kutlu ve manevi yolculuk, aynı zamanda insanoğlunun iç dünyasına yapması gereken önemli bir yolculuk olarak addedilmeli, günahlardan arınma, ilahi rahmet ve mağfirete mazhar olma ve kulluğun zirvesine ulaşma yolunda bir fırsat olarak değerlendirilmelidir.

24 Ocak günü meydana gelen deprem nedeniyle Elazığımız büyük bir afet yaşamış, halkımızın yaraları devletimizin hızlı, güçlü ve koordineli müdahalesi, şefkatli ve herkesi kucaklayan hizmet anlayışı ve hayırsever vatandaşlarımızın gayretleriyle hızlı bir şekilde sarılmış ve sarılmaya da devam etmektedir.

Vatan ve millet sevgisiyle zirveleşmiş bu aziz şehir sadece iyiyi, güzeli, sevgiyi, hoşgörüyü, birlik ve beraberliği, geleceğe umutla bakmayı hak etmekte ve bu bakış açısı ve anlayışla büyümeyi, gelişmeyi ve dünyanın önemli şehirlerinden biri olmayı hedeflemektedir.

Bütün gayretimizi, çalışmamızı, düşüncelerimizi, dua ve niyazımızı bu anlayış etrafında örgülersek başaramayacağımız ve üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir iş yoktur.

Bu müstesna şehrin mukimleri olarak bizler manevi duygularımızın yoğunlaştığı, ilahi feyz ve bereketin en üst noktaya çıktığı bu müstesna zaman dilimlerini doğruya, güzele, iyiye yönlendirebildiğimiz ölçüde kazançlı çıkar ve hakkıyla eda etmiş oluruz.

Ayrıca maruz kaldığımız virüs tehdidinin kısa sürede bertaraf edilebilmesi için alınan tedbirlere ve tavsiyelere uymak hepimizin sağlığını korumak için hayati öneme haizdir.

Tüm hemşehrilerimizin, bu kurallara uyulmadığı veya ihmal edildiği takdirde de kul hakkına gireceğimiz hassasiyetiyle ve bilinciyle hareket edeceğinden şüphem yoktur.

Bu vesile ile başta Elazığlı hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimiz ve İslam âleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol