Öne Çıkanlar Zaman aşımına uğrayacak emanet ve alacaklara ilişkin duyuru F.Ü Hastanesinde Pandemi Kurul Toplantısı Yapıldı Labaratuvar Sayısı 16ya Çıkarılacak 15 Temmuz Şehitleri Bayrak Koşusu 14 Kişiye Uyuşturucudan İşlem Yapıldı

Bu haber kez okundu.

Vali Yırık, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Basın mensuplarıyla tanışan Vali Erkaya Yırık, toplantının amacına ilişkin açıklama yaptı. 


Vali Yırık, yapılan hizmetlerin topluma aktarılması noktasında basının önemli bir görev yaptığına dikkat çekerek; "İnsanlarımızın yapılan hizmetlerden haberdar olması için sizlere ihtiyaçları vardır.  İdare, basın mensupları olmadan yapılmaz, basın mensupları da idare olmadan işten keyif almaz. Dolayısyla hep beraber, müştereken, senkronize bir şekilde Elazığmıza hizmet etmeye çalışacağız. İyiliği arttırmak kötülüğü azaltmak. Bu bizim dinimizin şiarlarından birisidir. Onun için buradaki görevimiz hep beraber iyilikleri çoğaltmak, varsa olumsuzluklar onları da azaltmak olacaktır. Bu bağlamda biz yöneticilere, basın kuruluşlarımıza, dolayısıyla tüm vatandaşlarımıza katkılar sunacaktır. İdarecilerin yöneticilik mesleğini yalnız yapması mümkün değildir. Sizlerin de katkısı ve desteği ile, el birliği ile vatandaşlarımızın mutlu olacağı hepimizin geride hayırla yad edileceği bir hizmet bırakabilmek hepimizin kazancı olacaktır. 18 Haziran itibariyle başlamış bulunan yeni dönemimizin şahsım, Elazığ halkı, milletimiz, devletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.


TALEPLER NOT ALINDI


Vali Yırık'ın konuşmasının ardından, kentin problemleri ve çözüm önerileri istişare edildi. Yaklaşık bir saat süren toplantıda, özellikle deprem sonrasında kentte yürütülen çalışmalar ele alındı. Basın mensupları, vatandaşlardan gelen şikayetleri ve talepleri Vali Yırık'a iletti. Vali Yırık, talepleri not aldırarak eksik görülen noktalarda çalışma yapılacağını kaydetti.


"VAKA SAYILARINI AÇIKLAYAMIYORUZ"


Pandemi sürecinin de değerlendirildiği toplantıda, vatandaşların daha dikkatli ve duyarlı olmalarını sağlamak amacıyla kurum ve kuruluşların çeşitli çalışmalar yapması husunda fikir beyan edildi. Vali Yırık, özellikle maske, sosyal mesafe ve hijyen konularının sürekli gündemde tutulması gerektiğine dikkat çekti. Vali Yırık, valilik binası önünde vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımının yapılabileceğini de dile getirdi. 
Elazığ'daki vaka sayılarının açıklanması yönündeki taleplere cevap veren Vali Yırık, bu konuda açıklama yapma yetkisinin Sağlık Bakanlığında olduğunu kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol