Öne Çıkanlar Vatandaşları Dolandıran Sahte Avukat Yakalandı Aydın ELAZIĞ SINIFI GEÇMEDİ Jandarmadan dev operasyon Depremzedeler konteynerlere yerleşmeye başladı

Bu haber kez okundu.

Yaz Kur'an Kursları Bu Yaz Diyanet TV’de

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 yılı yaz Kur’an kurslarını, salgına karşı sürdürülen tedbirler kapsamında uzaktan eğitim yöntemiyle düzenleme kararı aldı.

Her sene yaklaşık 3 milyon öğrencinin kayıt yaptırdığı ve yaz boyunca Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okumayı öğrendiği, itikat, ibadet ve ahlak dersleri aldığı yaz Kur’an kursları, bu yıl Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek.

YAZ KUR’AN KURSLARINA KAYITLAR BAŞLADI…

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, ‘2020 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uzaktan Eğitim Programı’na başvurmak isteyenler için internet üzerinden başvuru sistemini kullanıma açtı.

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILACAK…

Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden yayınlanacak olan yaz Kur’an kursu eğitimlerine katılmak isteyen öğrenciler, internet üzerinden başvuruda bulunmalarının ardından kendilerine en yakın il ve ilçe müftülüğüne müracaat ederek yaz Kur’an kursu ders kitaplarını temin edebilecek.

Müftülüklere gidemeyen öğrenciler ise https://egitimhizmetleri.diyanet.gov.tr/kategor…/materyaller adresinden ya da başvuru yaptıkları ekrandan taşınabilir belge (PDF) olarak ders kitaplarını bilgisayarına indirebilecek.

Diyanet TV’de yayın saatini kaçıran öğrenciler, geçmiş bölümlere ait eğitim videolarını Diyanet TV Youtube kanalından izleyebilecek.

SINAV, ÖĞRENCİNİN İSTEĞİNE BAĞLI YAPILACAK…

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaz Kur’an kursu eğitimlerinin son haftasında (4 - 14 Ağustos) program başvurularının alındığı internet sayfası üzerinden isteğe bağlı olmak üzere değerlendirme testi uygulayacak.

Değerlendirme testinde başarılı olan öğrencilere, “Çevrimiçi Yaz Kur’an Kursu Katılım Belgesi” verilecek.

Korona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında yüz yüze eğitimlere ara verilmiş, hafızlık eğitimleri başta olmak üzere tüm programlar uzaktan eğitim metoduyla sürdürülmüştü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol