Öne Çıkanlar TARIMSAL SANAYİDE YATIRIMLAR TKDK ELİYLE ÇOĞALIYOR Arıcıların Sorunları ve Çözüm Önerileri görüşüldü SİZLERİ UNUTMADIK Elazığ Müftülüğü Şehit Ailelerini Ağırladı Depremzede Sporculara Yardım Eli

Bu haber kez okundu.

Zabıta Ekipleri Bayram Mesaisine Başladı

Bu kapsamda kapalı çarşı esnafı başta olmak üzere il genelinde tatlı, şekerleme, pasta ve unlu mamul satışının yapıldığı noktaları denetleyen ekipler, özellikle maske, eldiven, sosyal izolasyonu temin ve fiziki mesafeyi koruma hususunda yetersiz önlem alan esnaf ve işyeri sahiplerine uyarılarda bulundular.

KURBAN SATIŞ VE KESİM NOKTALARINA HİJYEN DENETİMİ

Ekipler ayrıca kurban satış ve kesim alanlarını denetleyerek maske ve eldiven kullanma hususunda vatandaşı dikkatli davranmaya davet etti.

Vatandaşın sağlık koşullarına uygun bir ortamda kurbanlıklarını temin edebilmeleri için denetimlerini sıklaştıran ekipler, bayram süresince kontrollerinin süreceğini belirttiler.

Halk sağlığının korunması için alınan önlemlerin yanı sıra çevrede oluşabilecek kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla da belirlenen noktalar haricinde kurban kesimine izin vermeyecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol