Öne Çıkanlar MHP İl Başkanlığından 25 Bin TL destek İki Aylık Maaşını Bağışladı BİK Ortak Manşet Çağrısı İçin Basına Teşekkür Etti Evine gitmemekte ısrar eden 6 kişiye para cezası uygulandı İşadamı Veysel Demirci Okul Yaptıracak

Bu haber kez okundu.

“Erken Hareket Edersek Borcu Ciddi Manada Düşürürüz!”

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, tüm dünyayı etkisi altına alan virüs salgını nedeniyle ertelenen ligler, alınacak önlemler, Elazığspor’un borç durumu ve transfer tahtası konusunda Spor Müdürümüz Özgür Yıldırım’a özel açıklamalarda bulundu…

İnsanlık olarak çok zor günlerden geçtiklerini ve bu virüs salgınından kurallara uyarak kurtulacaklarının altını çizen Başkan Öztürk, acil bir durum olmaması halinde insanların evden dışarı çıkmamaları çağrısında bulundu.

Elazığspor’un 53. Yılı’nda üzerinde kambur gibi duran borç yükünü bitirecek kapasiteye sahip bir şehir olduklarını ifade eden Selçuk Öztürk; “ Biz Eylül Ayı’na niye borçsuz olarak girmeyelim. Şuanda bu şehirde o kapasite var. Bu borcu bitirecek kapasite var. İmkanlar var. Biz bu imkânları Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza, milletvekillerimize söyledik. Bu dönemde bu borcu bitiremezsek el birliğiyle, hiçbir dönem bu borç bitmez. Ama bazı duyumlar alıyorum üzülüyorum. Şuan yeri ve zamanı değil diye konuşmayacağım. Ama bize verilen sözlerinde biranönce yerine getirilmesini istiyorum.” dedi.

FİFA’da yabancı oyuncu dosyaları konusunda mücadele verdiklerini ve bu oyunculara büyük ölçüde indirim yapılarak ödeme sözü verdiklerini ifade eden Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk; “Şimdi ben dışarıdaki yabancı oyunculardan, borcumuz olanlardan indirimler aldım. Biz bu futbolculara bazı sözler verdik. Şu tarihler arası senin paranı öderiz diye sözler verdik. Şimdi bize verilen sözler gecikince, karşı taraftar sözümüz yere düşüyor diye bu defa indirim de yapmayacaklar. Anlaştığımız bir yabancı oyuncumuzun avukatı telefonlarımıza bakmıyor.” şeklinde konuştu.

Başkan Öztürk, son birkaç yıldır sezona hep sıkıntılı başladıklarını ancak yeni sezona boçlarından ciddi manada kurtulmuş bir kulüp olarak başlamak istediklerini belirterek; “Bir sezona da rahat başlayalım. Son yıllarda hep sıkıntılarla, borç yüküyle sezona başladık. Son birkaç yılda hep sıkıntı. Biz bu sezona da rahat başlayalım. Rahat başladığımız zaman kaliteli ve hazır oyuncu transfer ederiz. Erken hareket edersek borcu ciddi manada düşürürüz. Acil harekete geçmemiz lazım bugünlerde.” dedi.

Başkan Öztürk’ün günışığı’na yaptığı özel açıklamadan satır başları şunlar;

*ACİL İŞİNİZ YOKSA EVDE KALIN…

“İnsanlık adına üzgünüz. Çok zor günlerden geçiyoruz. İlimizde yaşanan depremin izleri halen devam ediyor. Arkasından bu virüs salgını bütün dünyayı etkilediği gibi ülkemizi de etkiledi. İnsanlarımız tedirgin ama devletimiz, hükümetimiz elinden geleni yapıyor. Dünya’ya örnek olacak ciddi bir mücadele ortaya koyuyorlar. Bizimde insan olarak buna uymamız lazım. Sağlık bakanımız istediği kadar tedbir koyarsa koysun, kendimiz bir defa dikkat etmemiz gerekiyor. Kurallara uymamız lazım. Temizliğimize dikkat edeceğiz. Bizler zaten Türk Toplumu olarak örf, gelenek, adetlerimiz ve İslam inancında biliyorsunuz en başta gelen huşulardan birisi temizlik. Biraz daha titiz olacağız. Acil durum veya işimiz yoksa dışarı çıkmayacağız. Bunu bütün ulusal, yerel televizyonlar, sizler yazıyorsunuz. Bu kurallara halkımız da uysun yani. Bu çocuk oyuncağı değil.”

*BU HASTALIĞA İNSANLIK OLARAK BİZ ÇÖZÜM BULACAĞIZ…

“Biranda binlerce kişiye yayılan bir hastalık. Şuana kadar duyumlarımıza göre Elazığ’da ciddi bir vaka yok ama bu olmayacak anlamına gelmez. Biliyorsunuz Elazığlı hemşerilerimiz Türkiye’nin her tarafına yayılmış, İstanbul’da da var. Ankara, İzmir, Bursa. Yani yarın belki tedirgin olup Elazığ’a dönenler olacaktır veya olmuştur da. Belki onlarda vardır. Şehir dışından ilimize dönen insanlarımızda bu işi dalgaya almasınlar. Dikkat etsinler. Bu süreçte örf ve adetlerimize sınır koymamız lazım. Toka yapmayın, fazla yakınlaşmayın. Ellerinizi dezenfekte edin. Buna insanlık olarak biz çözüm bulacağız. Yayılmaması adına, bizim gereğini yapmamız lazım. Herkes üzerine düşen sorumluluğa dikkat edecek. Gençlerimizi de uyaralım. Belki risk belli bir yaş gurubunda oluyor ama bu gençlerimizde etki etmeyecek anlamına gelmiyor. Kalabalık yerlere girip çıkmasınlar. Gencimiz virüsü alacak evdeki anne ve babasına bulaştıracak. Yarın dedesine, ninesine bulaştıracak onların vefat etmesine neden olacak. Örnekleri var. Vicdani muhakeme yapsınlar.”

*KULÜPLER ANTRENMAN PROGRAMLARINI İPTAL ETMELİ…

“Bir defa belli bir süre antrenman yapılmaması gerekiyor. Mesala biz Elazığspor olarak Pazartesi günü toplanacaktık. Hocamızla görüşüp erteledik. Dışarıdan gelen oyuncularımız var. İçerideki oyuncularımız bazen dışarı çıkıyorlar. Biz şuan fitnes salonuna bile oyuncu sokmuyorum. Çünkü bu virüs elle bulaşan bir hastalık. El sıkarken bulaşıyorsa, terden hayli yayılır herkese. O yüzden bana göre hiçbir takımımız antrenman programı yapmamalı. Futbolcularımız evde bireysel antrenmanlarını yapmalı. Sakin olan yerlerde, ormanlık alanlarda da yapabilirler. Sonuçta onları işi futbol. Her oyuncunun yapması gereken işler. Dua etmemiz lazım. Bu virüsün ilacı bulunsun. Yoksa bulunmazsa önümüzdeki sezonda başlamayabilir bence. Ağustos-Eylül’de biliyorsunuz ligler başlıyor.”

*BU VİRÜS ZENGİN-FAKİR AYIRT ETMİYOR…

“Ben bu arada sizin aracılığınızla Galatasaray Camiamıza, Sayın kıymetli Fatih Terim Hocamıza, Abdurrahim Başkan’a, oyuncularımız varsa hepsine büyük geçmiş olsun diyorum. Allah’ım başka kulüplerimize yaşatmasın. Fatih Terim gibi titiz birisi veya Abdurrahim Albayrak gibi işadamımız bu virüsü kapabiliyor. Bunların bakımı, kontrolleri normal vatandaşımız gibi de değil. Zengin insanlar bunlar. Demek ki bu virüs zengini, fakiri ayırmıyor. Dikkat edeceğiz. Temizliğimize, dokunmalarımıza dikkat edeceğiz.”

*BİZE VERİLEN SÖZLERİN YERİNE GETİRİLMESİNİ İSTİYORUM…

“Depremden bir gün önce geldim Elazığ’a halen daha buradayım. Bu borç yükünü bitirelim yeni sezon başlamadan. Kulübümüzün 53. Yılı’nda biz Eylül Ayı’na niye borçsuz olarak girmeyelim. Şuanda bu şehirde o kapasite var. Bu borcu bitirecek kapasite var. İmkanlar var. Biz bu imkânları Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza, milletvekillerimize söyledik. Bu dönemde bu borcu bitiremezsek el birliğiyle, hiçbir dönem bu borç bitmez. Ama bazı duyumlar alıyorum üzülüyorum. Şuan yeri ve zamanı değil diye konuşmayacağım. Ama bize verilen sözlerinde biranönce yerine getirilmesini istiyorum.

*DAHA ÖNCE ANLAŞTIĞIMIZ AVUKAT TELEFONLARA BAKMIYOR…

“Şimdi ben dışarıdaki yabancı oyunculardan, borcumuz olanlardan indirimler aldım. Biz bu futbolculara bazı sözler verdik. Şu tarihler arası senin paranı öderiz diye sözler verdik. Şimdi bize verilen sözler gecikince, karşı taraftar sözümüz yere düşüyor diye bu defa indirim de yapmayacaklar. Anlaştığımız bir yabancı oyuncumuzun avukatı telefonlarımıza bakmıyor. Bu futbolcunun borcunun 180 Bin Euro’dan 90 Bin’e indirdik. 10 binde avukata verecektim. Diğer bir yabancı oyuncumuzun da dosyası onda. Onu da bir 20-30’a bitirecektim. Bir anda 2-3 Milyon kara geçecektik. Ama şuan telefonlarımıza bakmıyor.”

*VRANJES DOSYASI ELİ KULAĞINDA…

“Yabancı oyuncularımızla yapılan indirimlerle zaten ben hergün uğraşıyorum. Bireysel olarak tek tek arıyorum. Hergün mücadele veriyorum. Ama bu verdiğimiz sözleri yerine getiremediğimiz zaman indirimler bozuluyor. Ben son gün transfer tahtasına girdiğim zaman son gün, geçen sezon ortada. Hazır oyuncu bulamıyorsun. Sona kaldığı zaman alacaklıların eline koz geçiyor. İndirim yapmazlar.  Ne oldu borç yine oldu 40 Milyon. Ne anladık bu işten. Vranjes dosyası halen en büyük tehlike. Virüsten dolayı FİFA toplantı yapamıyorlar Allah’tan. Eli kulağında ama. Ben söylüyorum ben dinliyorum.”

* ERKEN HAREKET EDERSEK BORCU CİDDİ MANADA DÜŞÜRÜRÜZ.

“Bir sezona da rahat başlayalım. Son yıllarda hep sıkıntılarla, borç yüküyle sezona başladık. Son birkaç yılda hep sıkıntı. Biz bu sezona da rahat başlayalım. Rahat başladığımız zaman kaliteli ve hazır oyuncu transfer ederiz. Erken hareket edersek borcu ciddi manada düşürürüz. Acil harekete geçmemiz lazım bugünlerde. Borcu ciddi manada indirebiliriz. Sonraya kaldığı zaman kimse indirim yapmaz. Verdiğimiz sözleri tutmamış oluruz. Ligler tatilken transfer görüşmelerine başlamamız lazım iyi oyuncuları alabilme ve hedefe götürecek oyuncuları alabilme adına. Ama bunları yapamazsak, verilen sözlerde yerine getirilemezse, mücadele etmeye gerek yok. Kulübü verelim uçurumdan aşağı.”

* KULÜBÜN BORCU BİTTİ DÜZENLİ ÖDEME YAPABİLİYORU DUYURMAMIZ LAZIM…

“ Transfer konusunda henüz hocamızla görüşmedik. Biliyorsunuz şuan izinde. Toplandığımızda oturup konuşacağız. Borcu bitirirsek, borcu bitirmek demek transfer tahtasının açılması demek doğal olarak. O zaman da biz senenin de bütçesini oluşturup, millet te derki Elazığspor’un borcu bitti Elazığspor’a gidelim, kaynak var, bunu da piyasaya vermemiz lazım. Elazığspor’un borcu bitti düzenli ödeme yapabiliyoru duyurmamız lazım. Bunu duyurduğumuz zaman kaliteli futbolcu alırsın. Hedefin olur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol