Öne Çıkanlar Kaybolan 300 Koyun Drone İle Bulundu Sertifikalı Eğitim Programları Devam Ediyor Antikor En Az 6 Ay Koruyor Sıcak Günler Kapıda Tahta açılır mı bilmiyorum!

Bu haber kez okundu.

"2023 ELAZIĞ YILI İLAN EDİLSİN"

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve eski Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 2023 yılının Elazığ yılı olması önerisinde bulundu.

Şehrin tüm kesimlerinin ortak bir çalışma yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 2023 yılının Elazığ yılı ilan edilmesi yönünde talepte bulunmasını isteyen Yanılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu talebe olumlu bakacağına inandığını, bu fırsatın kaçırılmama gerektiğine işaret etti.

YATIRIM; İSTİHDAM VE ÜRETİM ARTACAK

2023 yılının Elazığ yılı ilan edilmesi halinde Elazığ'ı geleceğe taşıyacak proje ve yatırımların artacağını, istihdam ve üretim alanlarının hızla açılacağını vurgulayan Yanılmaz, hazırlıklara bugünden itibaren başlanması gerektiğini vurguladı.

"CUMHURBAŞKANIMIZ BU TALEBİ GERİ ÇEVİRMEYECEKTİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 Yılının Elazığ yılı ilan edilmesi talebine olumlu bakacağına inandığını aktaran Başkan Yanılmaz, "2023 yılı geliyor.

2023 yılının sonundaki 23'ü Elazığ çok iyi değerlendirmeli. 2023 bir daha yüz yıl sonra gelir, 2123 olarak. İyi ki Cumhuriyet 1923'te kurulmuş. 2023 de bize, Elazığ'a denk geliyor.

2023 yılının Elazığ yılı olmalı. Bunun için öncelikle şehrin bütün erkleriyle birlikte bir eylem planının hazırlanması lazım.

Medyanın, sanayicilerin, siyasilerin, esnafın el birliği ile Cumhurbaşkanımıza 2023 yılının Elazığ yılı ilan edilmesi için dosya, proje hazırlayıp, önün koyması lazım.

Ben şunu görüyorum; Cumhurbaşkanımız Elazığ'ı ve Elazığlıları çok seviyor. Ayrı bir muhabbet duyuyor. Bunu geri çevirmeyecektir." ifadelerine yer verdi.

"EYLEM PLANLARI HAZIRLANMALI"

Talebin olumlu karşılanmasının ardından kentte yapılacak proje ve yatırımların planlamasının yapılması gerektiğini ifade eden Yanılmaz; "Mesela, Harput UNESCO dünya geçici listesine girdi.

Harput'un kalıcı miras listesine girmesi lazım. düyünün ki 2023 yılında Harput kalıcı miras listesine girdi. Bu şu demektir; Dünyadaki bütün turizm sektörlerinde Harput'un isminin bulunması demektir.

Reklam yapmanıza gerek yok. Turistler bakıyorlar ve geliyorlar. İkincisi; Kale kazılarının biran önce bitirilip kalenin gezi turuna açılması lazım.

Orada bir güzergah belirleyip bir tur yaptırmak lazım. Üçüncüsü; Harput'taki restorasyon çalışmaları. Mesela buzluk mağarasıyla ilgili biz uzun bir çalışma yaptık. 50 dönüm arazide bir rekreasyon projesi hazırladık.

Onu tabiat varlıklarından, tarihi eserlerden geçirmek çok zordu.

Geçirdik, bitti. Şu anda fiilen ihalesinin yapılması lazım. Bunun bitirmesi gerekiyor. Zaten UNESCO Kalıcı listesine girmek için bunların yapılması lazım.

Elazığ'ın mesela ikinci organize sanayisinin biran önce bitirilmesi lazım." diye konuştu.

"BU BİR FIRSAT"

Elazığ'ı geleceğe taşıyacak, istihdam, yatırım ve üretim alanı açacak bir yıl olarak 2023'ün değerlendirilmesi gerektiğini, bunun bir fırsat olduğunu vurgulayan Yanılmaz, şöyle devam etti: "Kamu kurum ve kuruluşları Elazığ'da yapacağı çalışmaların planlamasını yapmalı.

Çünkü 2023 geldiğinde çok büyük kutlamalar olacak.

Toz dumana karışır, arada kaynayabilir. Bütün bunların 2021 ve 2022 yılları içinde bitmesi lazım.

Ama bütün bunların birinci adımı 2023 yılını Elazığ yılı ilan etmektir.

Onun için hepimize görev düşüyor. El birliği ile biz bunu savunur, bunu sonuca ulaştırmak için gayret edersek, inanıyorum ki çok olumlu sonuç alırız.

Düşünün ki Elazığ'ın 2023'teki ihracatı 1 Milyar Dolara çıktı.

Bundan şehirdeki herkes faydalanır. Ona çıkmanın yolu nedir?

Yatırımdır, üretimdir, imalattır, sanayidir, ticarettir. Oraya giden yol, şehrin cazibe merkezi haline gelmesidir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol