banner30
Öne Çıkanlar MÜFTÜLÜK KÖŞESİ Vergi ödemelerinde süre uzatıldı DRAMA DEVAM! JANDARMA HAYVANLARI YALNIZ BIRAKMIYOR KILIÇDAROĞLU

Bu haber kez okundu.

50. Kuruluş Yıldönümü Anısına Çınar Dikildi

Düzenlenen ağaç dikim etkinliğine, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çalıcıoğlu, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Ali Rişvanlı, Prof. Dr. Ömer Kızıl ile ‘50. Kuruluş Yıldönümü’ Etkinlikleri Düzenleme Komisyonu üyesi Prof. Dr. Abdullah Özen katıldı.

Etkinlikle ilgili bilgiler veren Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çalıcıoğlu, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin 7 Kasım 1970 yılında kurulduğunu belirterek, Fakültelerinin ‘50. Yaş Günü’nü kutladıklarını söyledi.

Prof. Dr. Çalıcıoğlu; “Veteriner Fakültemiz, Cumhuriyet tarihinin ilk veteriner fakültesidir. ‘50. Yıl’ o yüzden bizim için çok daha anlamlı.

‘50. Yıl’ içerisinde fakültemiz 4 Bin 603 adet mezun vermiştir. Mezunlarımız ülkemizin hayvancılığının gelişmesinde önemli görev ve sorumluluklar almıştır.

Bu münasebetle fakültemizin ‘50. Kuruluş Yıldönümü’nü görkemli bir kutlama şeklinde yapmak isterdik. Fakat ülkemizde ve dünyada baş gösteren pandemi dolayısıyla etkinliklerimizi sosyal medya üzerinden yapacağız.

Bugünde sosyal mesafe kurallarına riayet ederek Fakültemiz önüne “50. Yılın” her bir yılına ait 5 adet çınar ağacı dikiyoruz. Bunlar sembolik ağaçlar olacak.

Bu vesile ile fakültemizin ‘50. Kuruluş Yıl Dönümü’nü kutluyorum.” dedi.      

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol