Öne Çıkanlar Sigaradan İki Yılda 112 Milyar TL ÖTV Geldi Son Bir Haftada 14 Şahıs Tutuklandı Sağlık Çalışanlarından Konvoylu Çağrı Milletvekili Bulut Elektrik ve Doğalgaz Faturaları 3 Ay Daha Ertelendi

Bu haber kez okundu.

AGD İDAMLARIN DURDURULMASI İÇİN ÇAĞRI YAPTI

Bugün burada Mısır’da gayri hukuki olarak idam cezasına çarptırılan Müslüman kardeşlerimiz için toplanmış bulunuyoruz.

Mısır’da seçimle başa gelen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi askeri darbe ile devrildiği 2013 yılından bu yana Sisi yönetimi kurdukları rejime muhalif olan herkes için Mısır’ı açık cezaevi haline getirmiştir.

Bu süreçte binlerce sivil siyasi gerekçelerle tutuklanmış, işkence görmüş, uydurma dosyalarla ve avukat yardımı alamadan askeri mahkemelerde yargılanmıştır.

Mısır’da yapılan yargılamalar sivil Mahkemeler tarafından değil, askeri mahkemeler tarafından yürütülmektedir.

Burada verilen kararlar adil bir biçimde verilmiş kararlar değildir.

Bu zamana kadar yüzlerce kişi idam cezasına çarptırılmış ve aralarında Üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 91 kardeşimizin idam cezası infaz edilmiştir.

İdam cezası verilenlerin çoğu Mursi’yi destekleyen Müslüman Kardeşler teşkilatının üyeleridir.

Darbeci Sisi kendisine muhalif kimseyi istememektedir. Kendisine muhalif olan herkes için tekrar ifade etmek gerekirse Mısır’ı açık cezaevini haline getirmiştir, getirmeye devam edecektir.  

Yapılan son infazlar göstermiştir ki Darbeci Sisi’nin ölüm cezasını kullanması tam bir insan hakları krizi halini almıştır. 

Verilen karar ve yapılan idamlar karşısında Batı bir kez daha insanlık suçu işlenmesine göz yummuştur. 

Bu süreçte Batı “İnsan Hakları” ve  “Adalet” kavramlarını kendi işlerine geldiği gibi anlamaya ve kullanmaya devam etmektedir. 

AB ve diğer emperyalist yapılar idama karşı olduklarını belirtmelerine rağmen idam kararlarından sonra Mısır Yönetimine karşı sessiz kalmışlardır.

Son olarak Müslüman Kardeşler teşkilatının aralarında Dr. Muhammed elBiltaci gibi önde gelen siyasi liderlerinin de olduğu 12 kişi hakkında da idam cezası onanmıştır.

Söz konusu idam cezalarının infazının bundan öncekiler gibi ansızın yapılması kuvvetle muhtemeldir.

Buradan hareketle, başta Türkiye olmak üzere İslam ülkeleri liderlerinin, İslam İşbirliği Teşkilatının ve D8’in bu konuda toplanıp caydırıcı kararlar alarak Mısırdaki damların infazını durdurmaya yönelik fiili adımlar atılmasını bekliyoruz.

Mısır’ın İslam ümmeti içerisindeki itibarlı pozisyonuna geri dönmesini arzu eden Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bizler alınan bu siyasi idam kararlarının iptal edilmesini en yüksek sesle haykırıyoruz.

Suriye, Irak, Mısır, Yemen ve birçok İslam ülkesinde yaşanan sıkıntıların ardında ırkçı emperyalizm vardır.

Irkçı emperyalizm, bölgeyi neredeyse bütün uluslararası haber ajanslarında etnik ve mezhepsel adlandırmalar ile tasnif eden tasnifte işine geldiğinde etnik yapıyı, işine geldiğinde mezhep farklılığını kullanan yapıdır.

Bölge insanlarının emperyalizme karşı ortak bir tavır sergilemesini önleyebilmek için her dönemde ırkçılığı ve mezhepçiliği körüklemişler, provakatif olaylarla, darbelerle bölge insanını birbirine düşürmüşlerdir.

Bugün aynısı Mısır başta olmak üzere birçok ülkede siyonist ve emperyalist yapı tarafından tatbik edilmektedir.

Bugün buradan zalim Darbeci Sisi Yönetimi’ne bu zulümleri bir an önce durdurun diyoruz.

Zalim Darbeci Sisi yönetimi cezaevinde tuttuğu masum insanları bir an önce bırakmalı ve zulümlerine son vermelidir.

Anadolu Gençlik Derneği, Milli Gençlik Vakfı Mensupları olarak Mısır’daki zulümler bitene kadar, mazlum coğrafyalar özgürlüğüne kavuşana kadar kıyama durmaya devam edeceğiz. Zalimlerin karşısında olmaya, mazlumlara kol kanat germeyi sürdüreceğiz.  

Unutmasınlar ki bu zalimlikleri ebedi olamaz, kötülük muhakkak hüsrana uğrayacaktır.

Kim hangi planın içinde olursa olsun adil bir düzen muhakkak tesis edilecektir.

Muhakkak ki akıbet muttakilerin olacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol