banner30
Öne Çıkanlar İnsan Kaçakçılığını Meclise Taşıdı Jandarmadan Kırmızı Çizgi Uygulaması Elazığ İl Özel İdarede Akpınar Ailesinin Acı Günü Partilerin Üye Sayıları Açıklandı

Bu haber kez okundu.

Akıllı Ulaşım Dönemi Başladı

Elazığ Belediyesi tarafından, teknolojik altyapıya dayalı olarak hayata geçirilen Akıllı Toplu Ulaşım Sistemi kapsamında, Kioks Cihazları, Akıllı Duraklar ve Akıllı Ulaşım Sihirbazı ile yolculara kolaylık kazandırıldı.

Kioks Cihazları Şehrin 17 Noktasında

Şehrin 17 noktasında kurulan KİOSK Cihazları vatandaşların hizmetine sunuldu. Vatandaşlar, KİOSK Cihazları aracılığıyla; 7/24 hem nakit, hem de kredi kartı ile kart satın alma, bakiye dolum ve kart vizeleme işlemi yapabilecek.

Akıllı Durak Sistemi Hayata Geçti

Yolcuların zamanlarını, verimli kullanmalarına olanak sağlayan sistem doğrultusunda; şehrin 4 ayrı noktasında Akıllı Durak kurulumu gerçekleştirildi. Düzenleme doğrultusunda, Öğretmenevi, Elazığ Belediyesi Otobüs Amirliği, Yeni Camii ve Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne kurulan akıllı duraklar aracılığıyla, vatandaşlar duraktan geçecek araçların, kaç dakika içerisinde durağa varacağını takip edilebilecekler.

Akıllı Ulaşım Sihirbazıyla Vatandaşa Kolaylık

Vatandaşlar web sayfası üzerinden, www.elazigkart.elazig.bel.tr adresi üzerinden, online bakiye yükleme-sorgulama ve kart vizeleme işlemlerini yapılabilecek. Uygulama üzerinden ayrıca; kart satın alım merkezlerinin konumları, toplu ulaşım araçlarının konumları, güzergahları ve hareket saatleri takip edilebilecek.

Google Play veya App Store’a ‘Elazığ Ulaşım’ yazarak indirilecek uygulama ile bakiye sorgulama, bakiye dolum ve kart satın alım merkezlerinin konumları, toplu ulaşım araçlarının konumları, güzergahları ve hareket saatleri takip edilebilecek.

Yine uygulama üzerinde yer alan NFC temassız bilet al seçeneği ile, şehir içi hatlarda geçerli tek kullanımlık bilet satın alınabilecek, QR bilet seçeneği ile ise tek kullanımlık karekod bilet satın alarak, temassız bir şekilde seyahat edilebilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol