Öne Çıkanlar Eren İtfaiye Jandarma Oda Başkanları Ile Bir Araya Geldi Hemşerimiz Prof.Dr Bestami Özkayaya Önemli Görev

Bu haber kez okundu.

Aksu kırtasiyeciler için rapor hazırladı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Meclis Başkan Vekili Veli Aksu, hazırlamış olduğu raporla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Ticaret Bakanlığımızın perakende ticaretin düzenlenmesi hakkında değişiklik yapmak amacıyla yasa taslağı hazırladığını, yasa teklifine göre 1.500 metrekareden küçük zincir marketlerde sigara, cep telefonu, elektronik ve beyaz eşya satışının yasaklanacağını medya üzerinden kamuoyu ile paylaşılan haberler vasıtasıyla ile öğrenmiş bulunmaktayız. Zincir marketlerin Pazar günleri saat: 11.00’dan önce açılmayacağı da yine medyaya yansımıştır.

Perakendeci kırtasiyeler yıllık satış cirolarının yaklaşık %40’ını, sezon diye tabir ettikleri okulların da açıldığı Eylül ayı içerisinde yapmaktadırlar. Ancak, aynı dönemde zincir marketlerin de kırtasiye ürünleriyle ilgili kampanyalar düzenlemesi ve yine bu ürünlerin satışını yapması ilgili sektör esnaflarımızı son yıllarda olumsuz etkilemiştir. ”dedi

“Kırtasiyecilerin Artık Nefes Alacak Halinin Kalmadığı Net Olarak Görülmektedir”

Kırtasiyecilerin artık nefes alacak halinin kalmadığını dile getiren Aksu, “Perakendeci kırtasiyecilerin artık nefes alacak halinin kalmadığı net olarak görülmektedir. Kanun taslağının haberi bile sektör için bir umut doğurmuştur Elazığ TSO 5. ve 14. Meslek Komitelerimizde bulunan ilgili sektör ve bağlantılı zümre (Kitap, Kırtasiye ve Eğitim Meslek Komiteleri) temsilcileriyle konu hakkında istişarelerde bulunulmuş ve odamızdan girişim başlatmasını talep etmişlerdir.

Söz konusu sektör temsilcilerimiz kırtasiye ürün gruplarının da marketlerde satışının yasaklanacak ürünler arasında yer almasını ve bu durumun çok zor durumda olan sektöre nefes aldıracağını ifade etmişlerdir.

Odamızın tüm sektörlerinden gelen taleplerine anında cevap vererek gereken tüm girişimleri başlattığına şahit olduğumuz oda başkanımız Asilhan Arslan, konuyu Ticaret Bakanlığı’na ulaştırmak üzere TOBB’a resmi yazı ile iletmiştir.  İnşallah bakanlığın üzerinde çalışma yürüttüğü kanun taslağına kitap ve kırtasiye sektörü temsilcilerimizin bu talepleri odamızın girişimleriyle dahil edilecektir” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol