Öne Çıkanlar Jandarmadan yasa dışı bahis operasyonu Korona virüsü önlemleri Çiçek: Ağar Ailesi Cumhur İttifakından Dolayı Hedefte Gazete Dağıtıcısı aranıyor TÜRKİYE AYAK TENİSİ FEDERASYONU ELAZIĞ İL TEMSİLCİLİĞİNE ENDER ÇINAR ATANDI

Bu haber kez okundu.

Arslan’dan Öğrencilere Meslek Lisesi Çağrısı

. Arslan ”LGS tercihi yapacak öğrencilerimizi, meslek liselerindeki büyük dönüşümün içinde yer almaya bekliyoruz.” dedi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB tarafından imzalanan Mesleki Eğitim Protokolü ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.  Arslan , mesleki eğitim sürecinde büyük bir dönüşüm başladığını belirterek, LGS tercihi yapacak öğrencilerin, meslek lisesini tercih etmeleri halinde, mezun olduklarında ara eleman değil aranan eleman olacaklarına dikkat çekti.

“Meslek Liselerinde Büyük Bir Değişim Ve Dönüşüm Başladı”

Başkan Arslan değerlendirmesinde, “Milli Eğitim Bakanlığı ile TOBB arasında 26 Şubat 2019’da imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü ile özel sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yetiştirmek üzere çağın niteliklerine uygun ‘yeni ve dinamik’ bir mesleki eğitim modeline geçildi.

Protokol kapsamında 81 ilde 81 meslek lisesi ile çalışmalara başlandı. Elazığ olarak biz de Milli Eğitim İl Müdürlüğümüzle birlikte önemli çalışmalar yaptık. Bu kapsamda mesleki eğitimin hem dinamik hem de sanayi, ticaret ile tarımın ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmasını öncelikli ilke edindik. Okullarımızı tercih edecek gençlerimiz; mezun olduklarında ara eleman değil, aranan eleman olacaklar” dedi.

“İş Dünyasının Ihtiyaç Duyduğu Nitelikli Insan Kaynağı Yetişmesini Hedefliyoruz”

Oda ve borsalar vasıtasıyla mesleki eğitimin hem dinamik hem de sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yeniden tasarlandığını belirten Arslan, “TOBB ve odamız destekleriyle Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde; yeni atölyeler ve laboratuvarlar kuruldu.

Aynı zamanda mevcut olanları yenilendi. Okulumuzda halen Bilişim Teknolojileri, Elektrik- Elektronik Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı ile Motorlu Araçlar Teknolojisi alanları için tercih yapılabiliniyor.  Detaylı bilgi için Sarayatik Mahallesi Öğretmen Cemil Meriç Caddesi No:6’da bulunan Elazığ MTAL ziyaret edilebilir veya 218 15 95 nolu telefondan bilgi alınabilir.

Bu düşüncelerle LGS 2021 tercih döneminde gençlerimizi meslek lisemizi tercih etmeye davet ediyor, eğitim ve öğretim döneminin tüm öğrenci kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol