Öne Çıkanlar Gönüllü Gençler Depremzede Çocukların Yüzünü Güldürdü İHH SOĞUK SAVAŞIN İZLERİNİ SİLİYOR! İlhan: İzzetpaşa Camiinin Yeniden İbadete Açılması En Önemli Misyonumuzdur HEDEFİMİZ EN AZ İKİ VEKİL Elazığda Trafik Kazası: 1 Ölü

Bu haber kez okundu.

Avcıl: "Daha Sağlam ve Dengeli Piyasa Oluşturulmalı"

Başkan Avcıl, Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği ve yapı sektörünün taleplerinin, daha dengeli bir piyasanın oluşturulması ve sağlam bir mekanizmanın kurulması olduğunu belirterek, "Dövizin artışıyla oluşan zamlar, kur tekrar gerilediğinde maalesef geri gelmemektedir. Böyle olunca, yapı maliyetlerindeki artış önlenemez boyutlara gelmektedir aynı zamanda İnşaat faaliyetlerin sürdürülebilirliği kapsamında özellikle demir, MDF, PVC, çimento, demir mamulleri, başta olmak üzere malzeme fiyatlarına gelen zamlar ve özellikle ürün tedarik noktasında meslektaşlarımızın yaşadığı sıkıntılar çok önemli boyutlara ulaşmıştır." ifadelerinde bulundu.

"SESİMİZE KULAK VERİN"

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl, son dönemlerde inşaat sektöründe faaliyet gösteren üyelerden malzemelerdeki aşırı fiyat artışları, çimento, beton, demir gibi ürünlerin tedarikinde de sıkıntılar yaşandığına dair geri dönüşler aldıklarını ifade ederek, "İnşaat sektörünün son dönemlerde malzeme tedariki ve fiyat artışlarıyla ilgili yaşadığı sorunları bu durumun ne yazık ki tüm ekonomiyi etkileyecek olumsuz sonuçları olmakta.

Dolayısıyla yetkilerin sesimize kulak verip bir an önce sorunlarımıza çözüm olmasını talep etmekteyiz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol